Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Atee94

    csendes tag

    Üdv.
    Egy jövendőbeli családtag jövetele, és a munkámból kifolyólag asztali PC-ről gamer notira kell váltanom. Ebben szeretném a segítségeteket kérni, mert kicsit speckó az igény, és hátha a személyes tapasztalatok, illetve a tapasztaltabb kollegák tudnának segíteni.

    1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    A vásárlás 1 hónapon belül lenne esedékes.
    2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    750-850 ezer forint
    3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Gaming, a legújabbak akár,hobbi szintű programozás, ez mellett home office feladatok ellátása, tanulás.
    4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Legújabb gamek, lehetőséghez mérten minél fullosabb, high refresh raten
    5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Itt kicsit speckó az igény, én speciel inkább full hd TN panel felé hajlok, g-sync és vagy freesync támogatással ,mint 2k/4k felbontással IPS panellal(Szívtam az IPS-el eleget, de ha nincs más akkor elfogadom)
    6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    A gép otthon lesz, de azon belül folyamatosan pakolgatva egyik szobából a másikba, néha munkahelyre bevinni, vagy külföldön audit után gamelni.
    7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    NEM kell rá operációs rendszer, azt én intézem
    8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
    Tárhely ssd, tökmindegy, lehetőleg 2, de ha később kell bele venni az se baj.RAM minimum 16 gb, de ha 8 van benne és sokkal olcsóbb akkor veszek bele.
    9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    SPECKÓ igény: Konfigurálható legyen az órajel és/vagy feszültség és vagy a hőmérséklet target, mert 70 foknál magasabbra egyiket se akarom engedni, keményen undervoltolva lesz a kis lapos.
    A hűtés a lehetősekhez képest minél jobb legyen, a súly nem számít.
    Processzor terén csak AMD proci, videokártyában is jobban preferálom, de ha jobb teljesítményű Nvidiát lehet kapni ugyanazon az áron akkor hajlandó vagyok belőle engedni.

    Ha erősebb hardvert lehet venni gpu és/vagy cpu fronton a RAM vagy háttér árára tekintettel, akkor későbbiekben beszerzem a RAM bővítést és az esetleges háttértárat.A fő a minél erősebb gpu/cpu kombó.
    10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak új gép

    Előre is köszönöm a segítséget.

    "The only thing here built to last is the engine that turns your world to trash" - Slum Planet, 3teeth

  • Atee94

    csendes tag

    Üdv.

    ASUS ROG Strix G713RW-KH123 770 ezerért megéri? Egy rtx3070ti és ryzen 7 6800-as hajtja, valaki tud ennél jobb alternatívát?

    "The only thing here built to last is the engine that turns your world to trash" - Slum Planet, 3teeth

Új hozzászólás Aktív témák