Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lasersailing

    senior tag

    Sziasztok,

    Eredetileg laptop topic-ból indultam, de ott javasolták, hogy érdemes itt is kérdeznem, annak ellenére, hogy nem a játék a fő cél:

    1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    1-2 héten belül, kivéve, ha valamire érdemes várni
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    400k de kicsit lehet több, mint a pl. mutatja.
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    általános otthoni webböngészés, CIV4 típusú játékok (dedikált videókártyát nem akarok semmiképpen), max. 5%-ban videóvágás (proci igényes), de ez is csak hobbi évente 1* összevágom a gyerekekről készült videókat
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    csak stratégia, így nem szempont. Ami nem fut el rajta azzal nem játszom. (és van kb. 10 év lemaradásom... :)
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15". Full HD, matt. Lehetne 14" is, ha az olcsóbb lenne.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    két hetente van szállítva, de kizárólag autóval (súly nem számít), akkuidő nem szempont (na jó azért új korában bírjon 2 órát webböngészést / filmnézést. De ebből engedek a legkönnyebben
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    WIN lesz, nem kell, hogy az árban benne legyen.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
    2*16 GB már elég mindenre, szerintem
    Kizárólag SSD, akár 256 GB is elég, de inkátt 512 GB
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    HP, DELL, Lenovot nézegetem, de egy fontos szempont van, a kurzor billentyűk ne legyenek összenyomorítva (családban van probook, ami jó lenne, ha a kurzor billentyűk normálisak lennének...)
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    csak új, számlával

    Én ezt néztem ki erre: [link]

    Számomra a schenker elég ismeretlen márka, a másik topicban három emberrel találkoztam, mind mást mondott:
    1) jó kis gépek
    2) semmire valók
    3) nem ismeri, így nem mond véleményt.

    youtube-on valaki összességében dicsérte, de csak egy tesztet találtam :(

    Ha meg tudnám fogni, valószínűleg gyorsan tudnék dönteni, de ezt ugye nem nagyon lehet fogdosni. A neten találtak alapján jó lehet a hűtése, de érteni nem értek hozzá.

    Van valakinek véleménye erről a gépről?
    Elvileg ők gyártják az XMG-ket is, amiket valószínűleg jobban ismertek Ti is.

    Alternativaként ezeket nézegettem:
    [link]
    [link]
    [link] (32GB rammal)

    Vagy van bárkinek jobb ötlete?

  • Lasersailing

    senior tag

    válasz Silverboy #74406 üzenetére

    A hangszóró iránya miatt egyelőre nem aggódom.

    Biztos majd mindenben/mindenben jobb egy macbook pro, de annak az árát nem fizetném ki, szóval valahol engednem kell az elvárásokból: a hang mehet, általában úgyis le van halkítva, mert a gyerekek alszanak, amikor van időm gép előtt ülni...

  • Lasersailing

    senior tag

    válasz Whysperer #74773 üzenetére

    Én ilyet használok. Ill. nem használok. Ilyet vettem. esetek 95-98%-ban nem kapcsolom be, mert nem sokat ér, pedig még arra is figyeltem, hogy ott fújja a levegőt, ahol a gépem beszippantja a hideg levegőt! (Fujitsu A555G)

    Sajnos a ventije hangos, talán a 3./6. fokozatban a legkevésbé zavaró a hangja, lasabb és gyorsabb forgásnál is jobban zavar, de itt is van hangja, csak kevésbé (!) zavar.
    CPU hőmérsékletben inkább 1 fok csökkenéssel kalkulálj... (kikapcsolt / bekapcsolt állapot között)

    A dönthetősége viszont hasznos, így stabilabb alapon van a gép, mint ha egy kupakon lenne a hátulja, bár azt csak egyszer próbáltam.

    Mondjuk én kizárólag asztalon használom, ölben laptopozásnál lehet, hogy csökkenti a beszívott szöszök mennyiségét? De arra meg egy olyan anyag, amin nem megy át a szösz lehet jobb lenne, nem?

  • Lasersailing

    senior tag

    válasz Pocok256 #74784 üzenetére

    Én is így gondoltam. (és okosabb akartam lenni azoknál, akik azt mondták, hogy kidobott pénz erre költeni. Nem voltam okosabb :N )

    A tapasztalatom az, hogy nem sokat ér hűtés szempontjából (konkrétan olyan hűtőpadom van, mint az eredeti kérdező amit vett). Laptopom típusát írtam, egy jól ismert honlapon :) található kép az aljáról [link] :
    Lentről szívja a levegőt, mégsem csökkent a hőfok érdemben.

    Viszont zavaróan hangos: 95+%-ban nem kapcsolom be a hűtőpadot, pedig a hűtőpadon van mindig a laptopom (kényelmesebb, hogy meg van döntve: magasabbra kerül a monitor + billentyű is jobban kézre áll nekem).

  • Lasersailing

    senior tag

    Ahogyan itt olvastam sokan használnak Lenovo Legion 5 laptopot. Ezt ha jól értem a TMX szervizeli. A másik topic-ban a TMX-ről sok jót nem olvasni (lassú, karcosan küldi vissza, stb.)

    Nektek mi a tapasztalatotok?

Új hozzászólás Aktív témák