Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gratzner

    tag

    Hali!

    Srácok! Az alábbi cuccban vajon bővíthető a RAM garivesztés nélkül?

    Legion

    Illetve erős munkaállomásnak (semmi komoly, csak böngészés, sok excel, egy minimál videó vágás) plusz 1-2 évig casual gamingre megfelelhet?
    Igazából nem játék gépet keresek, de egy normálisabb Thinkpad-et nem tudok kifizetni, és a billentyűzet kiosztása ezeknek a Legion-oknak nagyon bejön, nem beszélve a 144 Hz-et is imádom OS alatt is szimplán, a fényerő is rendben van (300 nit).
    Eddig Zephyrus 14 és 15-öket lestem, 4800hs-el, de a billentyűzet :W Illetve ezel a Legion-ok is egész konpakt masinák, ami nekem fontos lenne.
    Még egyszer jelzem, nem hardkór gém a cél, szerintem nálam nem süvítene a venti a hatalmas izzasztások miatt.

    Kaphatok egy kis hideg / meleg véleményt?

    Köszi szépen
    :R

    [ Szerkesztve ]

  • gratzner

    tag

    válasz telefonmágus #51381 üzenetére

    Értem a célzást azt hiszem... :)
    Természetesen nem tudok minden nyalánkságukról, de használtam a t41- t440-es szériáig jópárat, és emlékszem, hogy szerettem őket. Most számomra fontos tényezők lennének:
    - Viszonylag kompakt méret, nyerne a TP, de nem rossz paraméterekkel rendelkezik a L. sem, legalábbis számomra.
    - Jó kijelző (megfelelő fényerő), ezek a modellek bőven 500e fölött vannak amit találtam, inkább 6xx), ezt a L. hozza elvileg. Majdnem beszálltam egy 5410-es Dellbe, de egyszerűen a forgalmazók sem tudják hogy 220 vagy 300 nites lesz az adott vas amit kaphatok :/
    - Strapabíró a felépítés, ebben a lnyilvan elmarad sajna, de én vigyázós vagyok, nem akkora gond.
    - Megfelelő teljesítmény, ez mindkét típusnál elérhető ebben az árkategóriában is, de a Legionnal még egy kis kockulás is beleférhet.

    Plusz van még 1-2 dolog, amit elfelejtettem tuti :D

    Amúgy tudom, hogy a felhasználás amire kell lehetetlen kombó, de szegény ember vízzel főz, és a lehető legfinomabbat szeretném kihozni :)

  • gratzner

    tag

    válasz gago1975 #51384 üzenetére

    Köszönöm szépen a terelgetést :R
    Tehát jól értem, hogy:
    - mindegyik Acer amit linkeltél ugyanaz?
    - jobb a billentyűzetük, mint a Lenovóé?
    - 350 nites a kijelző?
    Pont az a bajom, hogy a Lenovonál legalább le tudom csekkolni típusszám alapján a fényerőt, sehol máshol nem nagyon...
    - 3 év gari tényleg jobb...

  • gratzner

    tag

    válasz gago1975 #51399 üzenetére

    :R

    Egyik webshop chat ablakában a kontakt adott egy linket a Lenovo-khoz:
    [link]

    Egyelőre ez az egy amit talán biztosra mernék használni, amikor egy adott géphez random kaphatok 6 felé panelt, amiből 4 szar :/

    Többi gyártó számomra egyelőre lutri. Dell legfőképp, pedig nagyon szemeztem az 5410-es Latikkal, viszont azokról még 1 bolt sem tudta megmondani, hogy az adott vasban milyen a panel.

    Most nagyon elgondolkodtattál az Acer-el kapcsolatban. Csak mivel alapvetően nem játékra kell a gép, a Legion tűnt a leg letisztultabb darabnak, ráadásul elég kompakt is, illetve a billentyűzet kiosztása pedig számomra mindig favorit lesz. Így egyelőre még azért ez a námbörván talán.
    Csak hát amíg nem engedem el a kis játék vonalat teljesen, addig Thinkpad nem jöhet szóba. Pedig az kellene. Szemezek egy t495s-el, 400 nites panel, de 3. genes 4 magos rizsa, félek kevés lenne néha :/ Az erősebbek meg már 600-700 körül mozognak. Szóval, ha sikerül vigyáznom a kasztnira, akkor jó lehet a Legion is vagy akár egy Helios :)

    Na majd meglátjuk... Max veszek valamit amit majd nem lesz jó használni arra amire kell :D
    Mindenesetre köszi szépen az eddigieket is! :R

  • gratzner

    tag

    Hali Srácok!

    A helyzet az, hogy mindenes, aránylag kompakt és nem csillivilli vasat kerestem netezni, youtube-ra, totál változó munkákra és nagyon ritkán (kb heti 2 óra vagy annyi sem) játékra. Fontos volt a jó billentyűzet.

    Lett belőle egy Legion 5i 2060-nal. Őszintén szólva, nekem bejön, billentyűzete majdnem álom, kijelző 144 Hz, 300 nit, tök jó színlefedettség, imádom, jó rajta mindent csinálni...
    DE:
    Megkentem kicsit Warzone-nal, ugyanaz a 2 mag rendszeresen 95 fokra kúszik. Játékon kívül cpu-z stressz teszt + Superpozi kombó is képes ezt a hőfokot kihozni belőle. Nyilván ez utóbbi nem lesz rendszeres :D
    Pár hónapja még lehetett állítólag a 10750h procikat offsetelni, de már tiltották szoftveresen. Jelenleg kizárólag a Turbo Boost watt értékeket lehet állítani, amik alapból 75/107 W-ra vannak állítva. Ha ezt leviszem 55/70-re akkor nem.megy 80 fok fölé a cpu egy magja sem, viszont power limitbe ütközik ugye szegényem :p Ilyenkor a több magos órajel 3700 környékén ragad, nem megy az alap 4,2-4,3 körül. Megjegyzem nekem elég a teljesítmény így is jelenleg. De jön a kérdés, hogy éljek együtt ezzel, vagy küldjem vissza még most és felejtsem el, hogy mindenes gépet veszek? :D
    Az a baj, hogy annyira buzi kijelzőkkel szerelik 600 ezer alatt a thinkpad-eket, hogy hihetetlen :W Másik gyártóknál pedig legtöbbször még csekkolni sem tudom előre, hogy milyen lesz vajon.
    Lesz ennek vajon baja, ha néha 90 fok fölé zörög az a 2 mag? :F

  • gratzner

    tag

    válasz PitkyePadvan #52074 üzenetére

    Szia!

    Ne tanácsnak vedd amit írok kérlek, mert csak egy rövid tapasztalat van és egy teljesen egyéni igény, mentalitás és felhasználás. Munka, rengeteg böngészés, ritkán játék, cipelés naponta.

    Nekem fontos volt a tiszta forma, jó billentyűzet és a minél kompaktabb vas, de még tűrhető hűtés, ez utóbbit elhittem a Youtube-nak :/ Sokat agyaltam a Zephyrus g14 és g15 közt is, billentyűzet kiosztás miatt a Legion nyert.
    2-3 hete van meg egy 10750h/2060/512/16/144 verzió.
    Stressz alatt a CPU melegszik 94-95 fokig, és trottyol 2 mag, mindig ugyanazok. Itt szépen látszik az órajel visszaesés is. Játék alatt (Warzone, csgo) is felmegy nálam a cpu 95-re, vissza is vesz de a játékmenetet nem befolyásolta annyira eddig, hogy észrevegyem. Csak a monitorozó progin látom. GPU kb 80 fok a max eddig.

    Sajna alulfeszt nem támogatja a CPU, csak a turbótól lehet elvenni a wattot ha szeretnéd kordában tartani kicsit. Ezzel szórakozok mostanában, még nem kitesztelt. Az tuti, hogy a gyári 75/107 W baromi sok, felesleges, viszont nagyon drasztikus csökkentés után tud csak lecsökkenni az a fránya max temp érték. Ha végzek a hangolással, megírom...

    Megjegyzem majdnem elálltam 14 napon belül a hőfok miatt, kérdeztem is itt a Srácokat, hogy "mit is akarok"...? :) Nyilván nem tudtak helyettem dönteni ezért nem reagáltak. Mindenesetre megtartottam, mert a felhasználásom 95%-ában nem érint a melegedés, amúgy pedig számomra nagyon patent. Gépelés nagyon jó, anyaghasználat is rendben van, kijelző (144 Hz/300nit) nekem szép és elég, bárki bármit mond, a frissítési freki még oprendszer alatt is élmény a mindennapokban, portok és azok elrendezése patent, bár egy TB3-nak örültem volna még, vannak ilyen apróságok amiket még imádok, mint pl. hogy a töltést állíthatod úgy, hogy automatikusan csak 60%-on tartsa az akkut, így nem töltöd halálba...

    Most hogy marad, kap egy kis MX-4-et, mert azt magam is meg tudom csinálni, hátha hoz egy kis javulást.

    Biztos kihagytam ezt-azt, remélem segít kicsit a döntésben. :R

Új hozzászólás Aktív témák