Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Evil Snowman

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz smallmer #82412 üzenetére

    Mi lenne az elsődleges felhasználási terület? Gondolom főként gameing. :)

    Ha HC gameing (minden egyes FPS számít) akkor mindenféleképpen azt érdemes megvenni, amelyiknek a GPU-ja a legtöbb watt-ot tolja ki magából.

    Ugyanakkor az sem elhanyagolható tény, hogy az adott modellek milyen megoldású hűtőrendszert kaptak (sima vagy esetleg VC hűtőcsövek, sima vagy folyékony fém hővezető paszta).

    Mivel ez már bőven egy komolyabb árkategória én mindenképpen javasolnám, hogy több tesztet is olvass át vagy nézz meg YT-on az általad linkelt modellek kapcsán és akkor úgy már kialakulhat egy kicsit konkrétabb kép benned az adott laposokról.
    Érdemes ennek a srácnak a videóit átfutni, sokan adnak itt az ő véleményére:
    (21) Jarrod'sTech - YouTube

    Én magamnak, ha ismét laptop gameing-re adnám a fejemet, akkor a Blade 15 Advanced-et választanám. Egyrészt a VC hűtés miatt, másrészt ha egyszer az ember kézbe fog egy full egy tömb alumíniumból kimart laptopot, akkor onnantól kezdve az összes többi műanyag házas laptop (teljesen mindegy, mennyire van jól kidolgozva a műanyag burkolat) egy bazári játékszernek érződik. Legalábbi számomra. Harmadrészt sajnos Razer fanboy vagyok. :DDD
    Egyetlen hátránya a Razernek, hogy az ebben lévő 3070-es GPU csak max. 105 wattos, míg pl. a felsorolásodban megadott Alienware-ben lévő 3070-es GPU max. 130 wattos. Nekem elég lenne a 105 wattos verzió, mert nekem már elég a 60 körüli FPS a játékokban. Ha néha az alá is benézeget, akkor sem vágnék magamon eret.

    Summázva:

    - el kell döntened, hogy HC FPS vadászat lesz vagy "nyugisan elkarcolgatsz" bizonyos komolyabb címek esetén kevesebb FPS-el
    - amiből én nem engednék az VC hűtés, plusz pont, ha a gyártó folyékony fémmel pasztázta meg a CPU-GPU párost
    - ha fontos, akkor figyelembe venni az anyagminőséget
    - szerintem ami még lényeges, hogy mindegyik típusról nézz meg/olvass el 3-5 tesztet, mert azok alapján könnyebb lesz döntened, hogy melyik az a példány, ami legjobban megfelel az igényeidnek

Új hozzászólás Aktív témák