Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RM007

    addikt

    válasz MetalTegla #76891 üzenetére

    Én meguntam ezeket a vacakolásokat. A vbios lehet akármilyen gyártótól csak egy inf fájlt kell keresni amiben van a kártyának megfelelő azonos hardver (section) és annak a végét, kulcsát átírni, majd mentés, bios beállítás, install. Ha ezek után fekete képernyő fogad betöltéskor akkor az a vbios tartalom miatt van. Valaki mondta ez nem véletlen az nvidia zárja be a kiskapukat a driveren belül ezúton a felhasználók elől. Egy jó régi driver még esetleg működhet ez az újak esetén egyre reménytelenebb.
    Én szerencsére már nem szorulok ilyen buhera játékra, az új adapterem és mellé az asztali vga-m a lehető legjobb választás lett. Igaz hogy már vagy 2 éve terveztem ezt a helyzetet, de nem volt elérhető opció akkor a számomra. Erre mondják ami késik nem múlik. Az új mxm asztali vga adapter kiküszöböli a képernyő problémákat....egyfajta asztali működés emulálását végzi ahol ugye nincsenek olyan megkötő szabályok mint laptop hardver esetén, gondolom üzleti szempontok miatt. Bárki élhet vele, megveheti és használhatja és a legjobb ár + teljesítményt kapja. Szóval jelenleg én így játszom ki a dolgokat. A legutóbbi mxm vga vásárlásom is csak a szerencse miatt nem futott vakvágányra (1 vbios változat miatt)....viszont a technikai problémák leküzdése közben balesetet szenvedett általam, mint komoly tanulópénzt fizetve a jövőben inkább mellőzöm ezt a vonalat.

    Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

Új hozzászólás Aktív témák