Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz gurubefree #41776 üzenetére

    Amiről a gyerek ír, az egy Intel+NV GPU-s GL702 modell volt, ami nem ZC-re, hanem VM-re végződik. Ha tovább olvasod a topikot, ott írják is, hogy az AMD-s modellre ez nem alkalmazható, annál nincs megoldás. Egyedül MSI afterburnerrel lehet underclockolni a GPU-t, de az nekem megint nem opció, mert az idő nagy részében Linuxot használnék rajta, arra meg nincs Afterburner. Meg a procin sem tudom sehogy állítani. Mondom, se a windowos szoftver, se a BIOS nem engedi. A windowsos szoftverben csak extra boostot lehet adni a ventikra, lejjebb venni nem lehet őket. Kár érte, mert a gép amúgy tetszene, ha nem lenne vele ez a nagyon kínos gikszer. Masszív, jól van összerakva, nem rossz a billentyűzet, tapipad, jó a kijelző, hangszórók, de az egész nem ér semmit, ha a süvítéstől nettó használhatatlan. Már akkor nagyon süvít, ha csak belépsz a BIOS-ba. Ez túl van az értelmes ventizaj határán.

    Ráadásul én a zajra nem vagyok kényes. Az asztali gépem sem valami csendes, Ryzen 2600, gyári hűtő, Gigabyte RX570 (azért van szépen hangja, mikor csumán megy a GPU, és a 75 fokot verdesi a hőmérséklet és mindkét venti 100%-on teker rajta), nem valami jól szellőző Zalman i3 ház. Alapjáraton halk, de tartós gémelés közben azért van hangja szépen, de összességében mégse elviselhetetlen, egy észszerű szintet nem lép túl. De ez az laptop annyira süvítős, hogy konkrétan nem lehet mellette megmaradni.

Új hozzászólás Aktív témák