Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RM007

    addikt

    válasz Muerte #35579 üzenetére

    Hát csak válaszolok.

    Tőlünk keletre is van élet. Nehezen tudom elképzelni hogy Kína ebből a piaci versenyből alább adná azzal, hogy innentől csak a nyugat által diktált feltételeket követné. Ma már világossá vált hogy minden gyártó bezárva kapuit a teljes profitra törekedvén a mai kiélezett versenyben, magasan leszarja a többit. Mindenki megy a saját feje után. Pont ezért vagyok csalódott. Habár szinte ma még minden Kínában készül megbízásra, azért maga az anyaország is ott van a saját termékeivel, amit ellop vagy sem, de az övé. És ha van valami azzal büszkélkedik is.
    Az lejött lassacskán hogy a szabvány mxm a 4 magos procis kiszerelésű hardvert támogatja, és itt elég a hozzá való heatsink-re gondolni, ami nélkül nincs hűtés, de ha mondjuk a kártyához készítenének megvásárolható hűtőmodult is, akkor simán beszállhatnának a versenybe a saját megoldásukkal sokkal kedvezőbb áron. Vagyis mi lehet itt a hiba? Mert közben mint észrevettük azért a gyártók tudják miért is jó az mxm cserélhető megoldás megtartása. Na én itt várnám a kínai elképzelést, nem pedig a kifarolást. Arról nem beszélve hogy a keleti piac óriási akkor is, ha annak vásárlói oldala átlagolva elenyésző a nyugati társadalom által felvett vásárlói rétegtől.
    Amit most csinálnak a gyártók az azért eléggé előhozza a kérdést azoknak az embereknek a fejében mint jómagam, mennyire bízhatok abban, hogy azért a profiton kívül van más is, nem csak átverés ezek után. Tudok úgy venni egy laptopot hogy a következő évben azt képes leszek-e tuningolni úgy hogy ne kelljen teljesen lecserélni? A szabvány ezt garantálta. Most hogy megszűnt ezt már senki sem garantálja, csak akkor ha van egy olyan erő ami képes mindenkinek keresztbe tenni, ha van egy húzóerő ami megfogja a piacot. Vagyis jobb ha felkészültök rá, mert én is ott vagyok. :)

    Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

Új hozzászólás Aktív témák