Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FőDudu

    addikt

    válasz vakablak93 #101924 üzenetére

    A vasalas eleve tervben volt, mint kb minden ide tevedo emberkenek, az odaig vezeto ut volt nehezen beszervezheto (kulfoldrol) - de az valoban sokat dobott rajta. Azota mar 2x ujra kentem.

    Mar elotte is sikerult nemara kihozni, ahhoz nem is igazan kellett az UV (ami egyebkent szinten tervben volt mar az elejen). (az, hogy magamnak kellett kitalalnom a hogyant, az a forum.notebookreview.com oldalanak bezarasa miatt tortent - pont akkor vettem gepet amikor az ott talalhato ertekes infokat eltuntettek). Nem az UV volt betervezve, hanem a Throttlestop-os beallitas. A normalis teljesitmeny szintek beallitasahoz.

    A gepem alapbol is majdnem nema volt atlagos hasznalatra - de neha azert beindult a venti, mert ezen nem lehet szabalyozni a fordulatszamot es UV nelkul neha azert kifujta magat. Ha nem megy a venti, akkor teljesen leall - az UV nelkul tartosan nem tarthato allapot, mert eleri az 50 fok kornyeket es magatol beindul. Nem hangos, de hallhato.

    102 fokra nem emlekszem, mert 95 folott mar trottyoltatja az EC. De lehet, hogy valami szenzor elerte azt a hofokot. Ha irtam, akkor biztosan ugy volt. Van egy csomo screenshotom a NAS-on, majd megkukkantom.

    Igazabol a jo proci (UV) es a megfelelo hoatadas a kulcs - maga a VC kb. passzivban elvisz 20-30w tartos teljesitmenyt. Ez meg latszik az akku idon is. Ilyen pici gepben ezeket mas hardver nem igazan hozta. En nagyon ugyelek arra, hogy se agyon se mas koszos helyen ne hasznaljam, olben meg megint kizart. Igy a koszolodas az nalam nem jatszik.

    Kellett jatszadozni (ez teny), hogy megtalaljam az optimalis mukodesi tartomanyt a procinak - milyen feszultseg szint mellett maximalis a teljesitmenye, ugy hogy meg nem trottyol.

    Ha nem huzodik el a folyamat (Covid kezdeten vettem (Februar), majd valamikor ev vegen jutottam el KH-hoz, a ketto kozott valamikor mar a BIOS-ba is bele tudtam nyulni), akkor kb 1 het alatt jol ossze lehetett volna hozni az egeszet.

    Nalam az ido a tavolsag es az egyeb hatraltato tenyezok miatt volt hosszabb. Nem kell ennyire elnyujtani valamit. Ha a gep birja es KH raer, akkor lehet hozza vinni ujonnan.

    Azert erre a grafen dologra kivancsi vagyok, mert elvileg annyira vekony, hogy pont a vekonysaga a hatrany. Valami koztes anyagot szoktak rarakni ami az egyenetlensegekbol adodo erintkezesi hibakat kitolti. Ha tartos, akkor nekem is johet, bar tartok tole, hogy a folyekony fem miatti porozus VC aljat durvan kellene sikolni, hogy ez jol illeszkedjen....

    Talan a grafennal nem kell 6 havonta ujra kenni. Mar rutinosan csinalom, kb fel ora alatt megvan a CPU/GPU is, bar a Thermalright TFX pasztat rohadt nehez elkenni a GPU-n.

    FőDudu

  • Csupati

    senior tag

    válasz vakablak93 #101924 üzenetére

    mért nem fóliázod le ha meglesz az új kijelző? eleget véd az, és a képen nem ront semmit.
    Ez alatt pontosan mit értesz? Nem akarom össze ragasztgatni semmivel a külselyét a gépnek. Inkább bele rakom utazáshoz abba a huzatba , illetve nézek a bill és kijelző közé is (régen adták a géphez nem tudom most hogy megy ez a dolog) .

    Az élet Clevo nélkül unalmas.

  • RM007

    addikt

    válasz vakablak93 #101924 üzenetére

    Istenem ezek az E magok (Emag) csak a közeli napsütés tüzében izzadnak(napoznak) míg a nagy tesók a várfok csúcsán vívják kemény harcukat sárkányok leheletével...... Ezek olyan alibi magok mik átveszik a hőt és igazságosan elosztva maguk közt próbálják azt semlegesíteni mind közben sikeresen megtévesztik a vásárlót mintha dolgoznának. Hőelosztó kompánia. :)) Egy normális emberes órajelet sem látok, elég gáz. :U :DDD A PL1 80W és a PL2 119W azért elárulja hogy maga a fogyasztás kb olyan mint nálam mikor kicsit dolgozik a proci. A napokban végigtolt és fentebb betett Forspoken hasonlóan dolgozott csak apródok nélkül küzdöttek nálam a lovagok a vár fokán, mert bejáratott képzett személyzetet foglalkoztatok a nap nagy részében. :DD ;] :R

    Komolyra fordítva a szót, a hőfokok nagyon jók ahhoz képest amennyit fogyaszt a kimutatás szerint, (nálam most picivel melegebb hosszú távon) bár munka közben érdemesebb tetten érni igazán nem csak az elért csúcsok kimutatását fürkészni és saccolni vajon hányszor járt közelében a fogyasztás. :) ;)

    Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

Új hozzászólás Aktív témák