Új hozzászólás Aktív témák

  • kispx

    addikt

    Sziasztok,

    Egyszer már voltam itt, de azóta sem vettem notebookot :)
    Azóta viszont esedékessé vált a dolog. Munkáltató beszállna egy kis továbbképzés miatt, hogy legyen aki ért a adatbányászat, data science, AI körüli dolgokhoz.

    - az árát majd holnap beszéljük meg, így ezt konkrétan nem tudom megjelölni. Az első körben a melyik notebook széria a legjobb lenne a kérdésem.
    - 12. genes Intel processzor kellene (i7 vagy i9)
    - legyen normális képernyője: legalább 300 nit fényerő és több mint 90%-s srgb színlefedettségű, PWM mentes panel legyen benne
    - dedikált GPU kellene a hardwares gyorsítás miatt. Típusát még nem néztem ki:
    - valószínűleg nVidia RTX vonalon maradok, így gamer gép lesz. Ahogy olvasom a tanulásra elég kell, hogy legyen.
    - nVidia Quadro is szóba jöhet, ami már worstation vonal. (Ennek nincs külön topikja) Csak nem találtam Magyarországon olyan workstation notebookot, ami megfelelt volna a kijelzőre vonatkozó igényemnek és sokkal drágábbak mint egy gamer notebook
    - Legyen jó hűtése a gépnek
    - Képernyője legyen >= 15"
    - Utazás közben nem lenne használva, viszont hetente kétszer meglenne utaztatva.
    - Szabadon lehessen a memóriát bővíteni legalább 32 GB-ra
    - 3-5 évet nagy eséllyel bírjon ki, és jó lenne normális szervizháttér.

    Az alábbi típusokat néztem ki:
    HP Omen
    Asus Zephyrus M16
    Asus Rog Strix Scar 15/17
    Dell G15
    (Esetleg ha véletlenül sok lenne rá a keret, akkor Asus ProArt Studiobookban is gondolkodom, ha kevés, akkor valamelyik OLEDes Asus Zenbookban)

    Ezek között van valamelyik amelyik ajánlott vétel, nem ajánlott vétel. Van valami típushibája, sok vele a garanciális bohóckodás, ...? Melyiket választanátok, ha a munkáltató állna a dolgot?

Új hozzászólás Aktív témák