Új hozzászólás Aktív témák

  • FőDudu

    addikt

    válasz KillHates #62245 üzenetére

    Tegnap talaltam egy bontatlan HP 650G3 laptopot.
    Olyan kis vekonyka dobozban volt, hogy az egyik cegnel a monitorok doboza kozott volt elbujva.

    Core i5 Gen7. 8GB RAM, 256GB SSD.
    Szoval kb 4-5 eves gep lehet.
    Kibontottam, bedugtam, megy.

    Ranyomtam egy 20h2 updatert, fel is ment.
    Egesz hasznalhato kis masina meg ma is.
    Szar muanyag, de mukodik.

    Mellette levo dobozban meg volt par bontatlan Office 2019 Home and Business. Igen, a dobozos verzio. Vagy 300 Euro darabja.... Eleve milyen ceg vesz dobozos szoftvert?

    Gondoltam magamban, itt is fasza leltar lehet ha ezek csak ugy kallodnak. ;)

    Megkertek, hogy adjak mar nemi velemenyt mit is gondolok, de szerintem nem akarjak tudni a valosagot.

    Egyik Cisco switch is nem ment, monitoring szerint januarban mukodott utoljara. Persze okos halozatosok bekapcsoltak az errdisabled-et az SFP-n, le is lotte.
    Csak azt hagytak figyelmen kivul, hogy osszvissz 1 uplinkje van, igy ez nagyon veszelyes jatek.

    2 fali aljzatot is jol osszedugtak, persze kulon VLAN-ok, ugy lefekudt a Core switch ahogy illik. Flapping-ot legalabb eszrevette a monitoring, de nem birtak rajonni hol van.

    Ezek szerint halozatosok se ismerik a spanning tree protokolt.... 2 core switch osszvissz 1 tyukbellel osszekotve es nem is ertik mi bajom vele.

    Szoval van baj....

    FőDudu

Új hozzászólás Aktív témák