Új hozzászólás Aktív témák

  • Sakab

    senior tag

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Mostanában, heteken belül. Amint elviszik a macbook-ot.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    Használtban gondolkozok max 3OOe.
    .
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Irodai alap programok, meg játék 3O% ban.
    .
    .
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    cod ww és társai, full hd. Nem voltam sose nagy gamer ilyen Hz hasogatásba nem mentem bele sose. Csak legalább full hd-ba tudjon egy 5O 6O frame/s-t a COD, Gta.
    .
    (5) Kijelző mérete (15,6" vagy 17,3"), felbontása (FHD, UHD, UHD OLED), fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Csak is 15,6". Fhd elég, gondolom az Uhd az már használtan is 4OOe pluszos.
    .
    .
    (6)Kijelző képminősége, képfrissítés száma (60-120-144Hz) illetve a színhűsége a kijelző panelnek milyen legyen (pontatlan:60%, közepesen pontos max: 85%, pontos 93%, nagyon pontos 97% felett)
    Nem lényeg.
    (7) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is
    utazás közben max 1O% ot használnám irodai alkalmazásokra. Otthon külső monitorral, mindennap melóhelyen pedig magában tápra kötve.
    (8) Hűtése az árkategóriához viszonyítva (közepes, jó)

    Ez egy sarkalatos pont lenne, kollégámék kivágnak ha egy hajszárító/porszívó megy egésznap mellettük :)
    .
    (9) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Win 1O....bár lehet majd kacérkodok egy Hackhintossal.
    .
    .
    (10) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Optika nem kell, 1 ssd slot és egy sima 2,5 HDD szimpatikus lenne.
    (11) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    HDMI csak
    .
    (12) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak használt.

    Ajánlásokat köszönöm előre is. Véleményetek szerint akkor az Asus TUF, Strix vonalat elfelejtsem? Specifikációban, külsőben ezek lennének nekem a szimpik. Bár még egyiket sem hallottam, láttam élőben.

Új hozzászólás Aktív témák