Új hozzászólás Aktív témák

  • murdoc34

    újonc

    Sziasztok!
    Bepofátlankodnék ide a kérésemmel ha megengeditek!

    Tulaja vagyok egy ASUS-ROG751JY-T7372D (i7-4720HQ, GTX 980M, 17.3 FULLHD IPS, 8GB DDR3-1600, 120GB SSD + 1TB HDD) laptopnak, ami kb 5-6 éves. Múlt héten volt újrapasztázva és takarítva kedves KillHates "nagyúr" által, mondanom sem kell mennyire profi munka volt(ezúton is köszönöm). Szeretnék egy új masinát helyette. Ebben szeretném a segítségeteket kérni, tanácsot, tippet, infót. Bátorkodtam beilleszteni a kérdéssort a válaszaimmal:

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Most vagy amikor a legjobb vételt elcsípem, November vége előtt maximum, ha összejön
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 650K-700K Ft
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Általános felhasználás + Játék (munkára van céges)
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Minden ami nem FPS, mászkálós RPG-k főleg, 2560x1440 , lehetőség szerint a lehető legjobb részletességgel. Volt szerencsém ezen a felbontáson játszani egy-két hetet és meggyőzött
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15" vagy 17", Matt, Minden más jellemző nem számít számomra, mert külső monitort használok már egy ideje és túl öreg vagyok, hogy visszaszokjak :)
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Házon belül elég sűrűn az irodai asztalom és a kanapé (filmezéskor) között hozom-viszem. Játéknál csak asztal. Utazásnál nem.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Windows 10
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 512MB(NVMe)+1TB SSD,16 vagy 32GB RAM (legalábbis ezekre gondoltam), Optikai meghajtóra nincs szükségem
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)Csak HDMI a monitor végett
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)Bízom benne lehet már találni újonnan is megfelelőt ennyi pénzért, prioritásban Újat szeretnék, de egy szuper vételre nyitott vagyok garanciális használt esetében is. A mostani ROG-omat is használtan vettem annak idején.

    Az elmúlt 1 hetet azzal töltöttem, hogy próbáltam feldolgozni a hűtés körüli információkat, nem sok sikerrel, mert nem mindenhol találok azonos hőfokokat a tesztelőktől(youtube vagy máshol). RTX 2070-ben gondolkozok, i7-10750H - i7 10875H. Legtöbb helyen a CPU max terhelés mellett a 90 fokot is eléri és némelyik Throttling-ol is, ami a ROG-om után szokatlan. Pasztázás, Undervolt, esetleg laptop hűtő pad segítségével talán lentebb vihető a hőmérséklet. DE! nem értek hozzá és elkeseredtem, hogy olyan halkan és alacsonyabb hővel valószínűleg már nem találok laptopot mint amilyen a ROG-om, főleg nem ebben az árszekcióban és elfogadom, hogy a teljesítménnyel a hő is növekszik.

    A következő laptopokat nézegettem:
    XMG NEO 15: i7-10875H, RTX 2070 Refresh(115W), 15.6" Full HD IPS(240Hz), 16GB Samsung DDR4-2933(2x8GB), 500GB Samsung 970 EVO Plus NVMe, 2 év Garancia - Kb. 680K Ft (1,899.60 EUR)

    Acer Predator Helios 300 PH315-53-72DN : i7-10750H, RTX 2070 (?MAX-Q?), 15.6" Full HD IPS(144Hz), 16 GB DDR4-2933(2x8GB), 1TB SSD NVMe, 3 év Garancia - 596K Ft

    Msi GP75 Leopard 10SFK: i7-10750H, RTX 2070, 17.3" Full HD IPS(144Hz), 32GB DDR4-2666(2x16GB), 1TB SSD(Talán NVMe) + 1TB HDD, 2 év Garancia - 655K Ft

    Asus ROG Strix G15 G512LW: i7-10750H, RTX 2070, 15.6" Full HD IPS(144Hz), 32GB DDR4-2933(2x16B), 1TB SSD(Talán NVMe), 2 év Garancia - 585K Ft
    Fejhallgatót használok sokszor így elviselem ha kicsit hangosak a ventik, cserébe örülnék ha nem sülne meg minden 1 év alatt.
    (Amennyiben benéztem a hardver adatokat, sorry, nem mindenhol pontos az infó a honlapokon, konkrét rákérdezést igényel részemről. Csak szerettem volna megmutatni nagyjából miben gondolkozom)
    Előre is köszönök minden választ! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák