Új hozzászólás Aktív témák

  • Sziasztok!
    Adott a következő notebook: Acer Aspire Vn7-572G(más néven V15 Nitro): i5-6200U, GTX 950m DDR3, Hynix 2133 Mhz 1x8 GB, 1 TB Toshiba Hybrid SSHD

    Arra lettem figyelmes, hogy az Afterburner szerint a játék inditásánál 1124 Mhz-en van mind a GPU Clock, mind a Memory Clock az OSD kijelzése szerint. Elinditom a játékot(konkrétan Battlefield 3 kampány erdős küldetés, Arraz Valley) és ahogy vége a felvezető jelenetnek, ahol kiszállunk az autóból, s az akció elszabadul robbanásokkal, a teljesítmény utána gyakorlatilag pár másodperc alatt a felére esik. Mind a GPU Clock, mind a Memory Clock 405 Mhz-re esik be és nem mozdul onnan, a GPU közben 92 Celsiusra áll be. A játék pedig 20 körüli FPSsel fut. Ebből aztán arra következtettem, hogy erős Thermal Throttling ütötte fel a fejét, miután más játékkal is kipróbáltam. Ezt a Furmark teszt is megerősiti, mivel pár másodperc alatt eléri a Thermal limit 92 fokot és fokozatosan 405 Mhz-re esik Core Clock, a Memory Clock pedig 800 Mhz-re.

    Persze manuálisan sem az MSI Afterburner, sem az Nvidia Inspecor, sem a Biosból nem tudom állitani a ventillátor sebességét(az előbbi két programban szürke az a rész).

    Az újrapasztázáson kívül lehet vele valamit csinálni? :F S az segíteni fog neki, hogy stabilan tartsa 1000 Mhz körül az órajeleket? Most 3 éves egyébként a laptop.

    UI: Bios és Nvidia driver mindkettő a legfrissebb van fent.

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

Új hozzászólás Aktív témák