Új hozzászólás Aktív témák

  • KillHates

    nagyúr

    Most, hogy már elég nagy az átfolyó áram az e-péniszemen, így idepofátlankodnék a gamernotebook topicba és lenne egy kérdésem;

    gépben volt gyárilag i5-3210M ami 44-50 fokon muzsikált IDLE tehát net avagy fórumozás! :K

    oszt szoptam-nyaltam-gombotvarrtam egy i7-3520M-ért (ami elég ritka darab, 2 magos i7-es, brutál órajellel) no, ez már fűtött rendesen; így terheletlenül is megnyaldosta az 55 fokot, de valamit valamiért. Szinte folyamatosan, de halkan duruzsolt a gép ventije.

    erre ma meg megdobott az Asus egy 3612QM-el (ez már tényleg fehér holló kategória) ami egy 35W-os :Y TDP-s valós quad, tehát 4mag-8thread a felállás. No ezzel, meg 39-50 fok pedig akkora az üvegkerámia a vastagréteg hordozón, hogy szinte kilóg a hűtés alól :DDD

    Azért éri el mindhárom kocka az 50 fokot, mert ott mozdítja meg a gép a hűtést, tehát az csak idő kérdése mikorra fűti át a CPU a blokkot. Érdekes, hogy az i5-nél 45 foknál kapcsolta le a hűtést a gép,az i7-nél addig járatja, amíg le nem nyomja 40 fok alá.

    szerk:

    ja, a kérdés; ez miért van?

    [ Szerkesztve ]

    Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Új hozzászólás Aktív témák