Új hozzászólás Aktív témák

  • chuck91

    tag

    Sziasztok.
    Írok egy "kis" szösszenetet a most vásárolt laposról, hátha valaki más is ilyenbe gondolkodik.
    A gépet (Clevo P670SA) a CEG-től rendeltem.
    A cég egész korrekt , szerdán rendeltem, csütörtökön fizettem paypal-al délelőtt , délután átadták a futárnak (DPD) és már szombat reggel itt volt a budapesti központba, kedden meg is kaptam.Alaposan be volt csomagolva illetve még ajándékokat is küldtek (nvidia kulcstartó, pár matrica és 3 csomag haribo gumicukor :C )
    A rendelt gép főbb paraméterei : I7-4870HQ , NVIDIA 965M(2GB) illetve 8GB memóriát kértem hozzá. Ez volt cakk-pakk házhoz-szállítással együtt 265000FT(az árban benne van a 2 év háztól-házig garancia). Külön vettem egy 250GB m.2 -es sata-s ssd-t valamint 1T merevlemezt.
    A gépen két 7/9.5mm merevlemez hely illetve két m.2 csatlakozó van amelyikből az egyik pcie-es ssd-t is kezeli.
    Az akkumulátor teljes terheléssel majdnem másfél órát bír, de ha csak böngészés illetve filmnézés az integrált vga-val(külön van neki 128mb ram) úgy 3-4 óra.
    A géppel teljesen megvagyok elégedve, elég masszív, illetve a hűtéssel sincs baj, a videokártyánál külön 2 ventilátor illetve egy a processzornak.
    Eddig nagyobb játékok közül a GTA5 volt amit próbáltam,ott a videokártya másfél óra alatt 62 fokot mutatott(alig pörgött a ventilátora).
    A processzor egy kicsit már talán jobban fűt bár ezt betudom a brutálisan "erős" teljesítménynek valamint az elég érdekes ventilátor kezelésnek: 65-70 fokig szinte 0 fordulaton végzi a dolgát de fölötte hirtelen beindul 100%-os fordulaton.
    A processzort is GTA5-ben tudtam tesztelni ott másfél óra után a magoknál legalacsonyabb órajel 3.1ghz volt (de átlagban 3.2-.3.4ghz) mindezt 80-85 fokon.

    Összességében jobb mint amire számítottam, főleg játékokban a videókártya(965M) teljesítménye, a processzor pedig valami elképesztő (ezelőtt egy asztali gépem volt AMD A8-3850 illetve egy HD6950, ezzel a konfiggal csgoban alacsony beállítások mellet 120-140FPS em volt, ez a mostani lapossal 280-300).

    Az végösszeg ssd-vel illetve a vinyóval ~310000FT volt.Elég régóta nézegettem de ilyen teljesítményt (I7,965M)itthon ennyiért nem találtam.
    És még egyszer köszi a segítségeket a kiválasztásában.

Új hozzászólás Aktív témák