Új hozzászólás Aktív témák

  • RM007

    addikt

    válasz PedroPascal #101764 üzenetére

    Én ezt már vagy 1 éve észrevettem mert játék közben monitorozgatok. 1 éve új vga-t vettem stb.....Minden játéknál így van nálam meg benchmark-nál is. FHD a kijelzőm, de ha átmegyek 4k-ra (dlss használat megint levesz a fogyasztásból, nézd meg nélküle több lesz, máshogy dolgozik) akkor is kb ugyanannyi fps proci munka sem több, de a vga fogyasztása majd a duplája.

    Oksa ez nálam a hardver erőlét is talán amely bukhat valahol, csak nem látom a procinál hogy kilehelné a lelkét fhd -ról 4k-ra váltásnál. Maga a vga sokkal erősebb állítólag mint a procimnak kellene mellette lennie így nézd a dolgokat. Amit megjegyeztem másoknál is olvastam pl az asztali rtx 4090 topikban még régen mikor tesztelgették játéknál. Ez teljesen normális.

    Amúgy passz mert mikor ránéz az ember a cpu paraméterekre sem érti. 16/32 de csak a 55W fogyasztást kedveli hosszú távon és ügye hiába ha a progi 8/16-ra van optimalizálva, akkor nincs az sem kihasználva. :U

    Talán egy kicsit kivétel. Én a Forspoken-t nyomom esténként. Ügye FHD nincs dlss és kb 250W a vga fogyasztása nem 350W....ez külső vga azért, de nem a fele úgy 2/3 terhelés.
    Kinél mikor miért, nincs két egyforma hardver összeállítás. :K

    [ Szerkesztve ]

    Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

Új hozzászólás Aktív témák