Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Banyu

    csendes tag

    Sziasztok!

    Elég régóta egy AL-KO BC 4535 II fűkaszát (nettó súly 8,7 kg) nyüstölök egy kettős Makita vállhevederrel, de több lakóingatlant kell rendben tartanom, ez kb 3000+ négyzetmétert jelent.
    Van, ahol csak „díszkert” jelleggel kerülgetem a gyümölcsfákat, van ahol árok- és patakpartot nyírok, van ahol haladós a sűrű fűvel benőtt terület, de minden évben küzdenem kell a bodzával, egyéb keményebb szárú növényzettel. Lényegében az árokban balettozástól ahol egy könnyű gép lenne jó, a vágótárcsás bozóttiszításig kb. mindent csinálok.

    Az AL-KO damilos vágószélessége 40-45 cm, de a gép nagyon motornehéz így (a jónak tűnő heveder ellenére) minden fűnyírós nap végére rettenetesen húzódik a nyakam, vállam stb és mosott sz… vagyok.

    A családban jól teljesített egy öreg kicsi 6 kg-os Stihl, ezért elkezdtem a márkát nézegetni, de a puszta súlyadat alapján nem találtam meg melyik lenne az „univerzális” gép arra, hogy a fenti körülmények ellenére haladjak is, meg ne is szakadjon le a vállam/nyakam estére.

    Alapvetően nem szeretnék két gépet venni (pl egy akksist, meg egy nagy benzinest), de ennyi infóból annyira „univerzális” benzines típust sem találtam, ami nem is annyira nehéz, de az eseti „bozótirtást” is bírja.

    Az FS 261 (7,8 kg) és az FS 361 (8,6 kg) néztem elsőre, mint a belépő teteje és a profi alja, de nincs tapasztalatom vele, hogy az antivibrációs rendszer, esetleg a súlyelosztás optimálisabb mivoltja miatt komfortosabb lenne vele a munka. Volt már valaki hasonló cipőben? Ki mit ajánlana, ha csak egy gépet tudna venni?

    Üdv.:
    b.

  • Banyu

    csendes tag

    válasz draco31 #7598 üzenetére

    Köszi a választ!

    Az az egy bajom még, hogy egy részük klasszikus rendetlen falusi porta, minden szar lepakolva és szűk helyeken is (pl. szőlősorok között) növekszik fel minden növényzet.
    Kis géppel nagy bozótot nem fogok tudni vágni, naggyal max tudok szerencsétlenkedni az árokparton és a többiben haladni. Lehet a végén csak kellene egy kicsi könnyű kiegészítő gépet venni.
    A vibrációs megoldások és a bodzairtási képesség miatt sejtettem, hogy inkább a profiirányba kellene elmenni, akkor lehet a végén eltüntetek minden fűkaszát otthonról és veszek egy nagyot, meg idővel egy kicsit, vagy a kicsi árából beültetem az árkot „kúszó pázsitszulával” és nem kell nyírni. Egy FS 361 és egy FS 491 között már csak a súly és erő a differencia, amúgy azonos az egész?

    Egy más kérdés, van egy MTD (talán BC52) kasza is, már sokszor javított, toldozott foltozott, tavaly 25k volt a szervizelése, de az a bajom, hogyha meghúzom a gázkart és elengedem, akkor is elkezd max fordulaton prögöni és nem esik vissza a fordulat. Amíg füvet kap a damil nem para, mert van ellenállás, de ha felemelem, hogy 3 métert odébb menjek, akkor kipörög a világból és azt hiszik a szomszédok, hogy húzom neki, mint a bolond. Mi lehet a gyíkja? Már 10k-t kérnek le a szervizben a bevizsgálásra is, nem akarok feleslegesen dobálózni a lóvéval már erre a gépre.

    Üdv.: B.

  • Banyu

    csendes tag

    Sziasztok!

    Akkuról önindítós, Einhell benzines önjáró fűnyírókkal mi a tapasztalat? Strapabíróság, szervizigény, alkatrészellátottság tekintetében? Nem sima gyepet szeretnék nyírni, hanem árokpartot, ház előtt, kert, vakondtúrás, egyenetlenség, minden bizbasz van...
    (Einhell aksi és töltő van.)

    Üdv.: A.

  • Banyu

    csendes tag

    válasz Morris #7944 üzenetére

    Bocsánat, csak most tudok válaszoni az Einhell fűnyírós kérdéssel kapcsolatban.
    Nem voltak kiszámolva a területek:

    Jelenleg 1700 négyzteméter az amit fűnyíróval tudnék nyírni, és 1600 nm amit mindenképpen fűkaszával kell nyírnom. Egyik sem vetett gyep, növekszik a fű, gyom, kutyafüle magától... sima udvar, előkert, árokpart, patakpart. (Fűtől a japán keserűfűig, bodzáig van minden.....)
    A fűkasza sajnos elengedehetetlen, teljesen megőrüve gondolkodtam a Stihl FS 460 megvásárlásán, hogy a jelenlegi gagyi, de jó szolgálatot tevő kb 10 kg-os AL-KO 4535 II típusú gépet kiváltsam egy profi gépre (mivel nagyon fárasztó vele dolgozni, se rezgéscsillapítás nincs rajta és rettenetesen motornehéz is).

    A kis tologatós benzines fűnyírónk is megadta magát, és oda keresnék valami alternatívát. Ami biztos, hogy minimum 1050 nm-hez kellene (a jelenlegi 1700-ből 650nm lehet ki fog esni, de jelenleg én csinálom egyedül).
    Azért néztem csak az Einhellt, mert otthon van Einhell akksis gép, tehát benzines motorra az akksis önidítás és önjárás a lehető legkisebb súly mellett érdekelt, hogy a 70 éves Faterom is tudja időnként használni, illetve ne a legnagyobb legnehezebb gép legyen, mert sok szirszart (pl.: virág, cserje, lepakolt építési anyag) kell kerülgetni, szőlőben menni, stb... (A telkel nem lejtősek, de vakond az van. Amiatt, mert két településen kell ezt mind megoldanom, van hogy térdig érő fűre érek oda esetenként.)
    Ha az önjárás sebessége fokozatokkal állítható még jobb lenne.

    Üdv.: A.

    [ Szerkesztve ]

  • Banyu

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nekifutnék megint a témának, egy strapabíró benzines fűnyírót keresek, jelenleg kb, 1700 nm-et kell vele nyírnom, ami nem vetett gyep, de rendszeresen nyírt. 90%-ban sík terep, de tagolt, sok dolgot kell kerülgetni, szűkeb helyeken is forogni.


    Preferált jellemzők:
    - Önjárás (változtatható sebességgel)
    - Akksis önindítás (idős édesapám miatt)
    - Nagyobb hátsó kerék, csapágyazott (lehetőleg fordulékonyság miatt)
    - Legalább 2,5 kw teljesítmény
    - 40 kg alatti súly
    - Acél/fém kaszaház
    - Központi magasságállítás
    - Max 250k (akksi és töltő nélkül)
    - Gyűjtés / Mulcsozás funkció

    Olajcserét megoldom, egyszerűbb alkatrész cseréket meg tudom csinálni, de komoly szervizelést nem, viszont jó alkatrészellátottságú modellt keresnék.

    Ebben az árkategóriában még AL-KO, Einhell, Cub-Cadet, Stiga, Hecht, Oleo-Mac, Riwall termékeket találtam. Az akksis önindítás csak annyiból neuralgikus, hogyha ez a funkció meglenne, idős édesapám is tudná használni, ami nekem lenne segítség.

    Önindításhoz szükséges akksi és töltő Einhell van, ez nem jelentene többletköltséget már, de nem ismerős a típus megbízhatósága, szervizelhetősége.

    Oleo-Macból csak a G53 TKE [link] kapható meg önindítósban 235.000 Ft-ért.
    Nem ismerem az EMAK K 655i OHV motort, csak Honda, Briggs és MTD motoros kisgépeink voltak.


    Üdv.: A.

  • Banyu

    csendes tag

    válasz jokerone #8102 üzenetére

    Szia!

    Ezt a "VK" dolgot nem is láttam, de tényleg úgy van a specifikációban, hogy 3,6km/h, gondolom az egy sebesség és fix. Oleo-Macnál így változtatható sebességűben nincs olyan, ami akksis önindítós ezek szerint... Még a TBXE változatoknál is az van, hogy 3,6km/h

    Üdv.: A.

  • Banyu

    csendes tag

    válasz Banyu #8101 üzenetére

    Egész nap túrtam a netet és a letöltött topikos táblázatot... úgy látom ha nem 400k-s végösszeget akarok látni el kell engedni az önindítósdit, de akkor is vannak kérdőjelek:

    Stiga Combi 55 SQ B 225k - Önjárás sebessége változtatható-e?

    Castelgarden XS 55 HV 260-270k Honda motoros, erős, kicsit nehéz és nagy.

    Stiga Combi 955 VE Akksis önindítós, 300k, 40kg és ez a nem hagyományos szerv/fogyantyú mennyire strapabíró?

    Club Cadet LM2 DR46S Ez a Myspeed megoldás mennyire könnyen romlik el?
    (Club Cadet LM2 DR46ES - önindítós változata tetszene, de 260k + majdnem egy 100k az akksi)
    Hecht 5564 SX 210k - Számomra ismeretlen minőség, de Briggs motoros

    Oleo-mac G 53 VK Allroad Plus 4 240k - Ahogy Jokerone felhívta a figyelmemet a márkűban csank ennél változtatható az önjárás sebessége.

    Piwall Pro, AL-KO Iskra számomra ismeretlenek, Einhellt elengedtem a sok kritika miatt.
    Ezek közül ár/étzték arányban melyik kiemelkedő, melyik minőségibb és miért?

    Üdv.: A.

  • Banyu

    csendes tag

    válasz neo81 #8112 üzenetére

    A Castelgarden már csak 10k-val több, kicsit erősebb, Honda motoros és kb ugyanoylan nehéz... Nem annyira ismerem a Stigát/Castelgardent.

Új hozzászólás Aktív témák