Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz Winne #6374 üzenetére

    Szia!

    Sokan úgy gondolják hogy nem érdemes élezni mert megélezték, de igen, érdemes megélezni. Nincs otthon sarokcsiszolód (flex)?

    Egy kérdés, szemezgetek én is a géppel. Mennyire nehéz tolni?
    Toltam már 30kg-os gépet, de szerintem sok esetben a kerekek függvénye is.
    Szóval mennyire érzed nehéznek a gépet, mekkora területen tologatod?

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz IMGM6 #6377 üzenetére

    Fúrsz egy lyukat a falba, teszel bele egy tiplit meg egy 4-es csavart, ráteszed a fűnyírókést, hogyha megáll középen akkor mindkét oldala egyforma. Azért nem kell egyből futni éleztetni.

  • tothjozsi96

    addikt

    Sziasztok!

    Van aki pályázik a Performance fűnyíróra?
    Én szemezgetek vele, de nem tudom hogy jó döntés lenne-e. Leginkább attól tartok hogy 24.5kg, LIDL leírása szerint 14kg, de a kommentekbe olvastam hogy az nagyon nem ennyi, hanem 24.5kg. Van rajta önjáró is, bár nem tudom hogy az is mennyire lehet tartós. A fekete (performance) gépekkel amúgy én eddig elégedett voltam amiket eddig megvettem, nem tudom hogy ez a fűnyíró mit tudhat. Nézegettem videókat, egyenlőre nincs sok tartalom róla, és hát biztos hogy csak pár darab lesz belőle a LIDL-ben tehát nem nagyon lehet gondolkodni hogy "majd megveszem ha odaérek".

    Valakinek esetleg vélemény a gépről?

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz Winne #6380 üzenetére

    Köszi a választ!

    Én kettő éve vettem ELM4120-as fűnyírót, elég jól tönkrement. Most épp szervizben van, pár hete elküldtem szervizbe és úgy jött vissza ahogy az nekem nem volt megfelelő. Valami belső forgó alkatrész kiégette a kaszaház burkolatát, összeragasztották de jeleztem hogy ez nekem így nem lesz megfelelő. Cserélnek rajta komplett kaszaházat. Egyébként vicces a szerviz hozzáállása, mert a hiba szerintük azért történt mert életlen volt a kés. Szezon elején éleztem és kb 4x nyírtam füvet a géppel idén. Tehát, nem tudom, viccesnek tartom hogy rákenjük valamire a hibát és akkor nyilván nem a gép hibája hogy egy gyenge konstrukció, csakis a felhasználóban lehet a hiba. Mikor vettem a Makitát akkor nem tudtam hogy milyen motor van benne, emiatt kicsit bánom hogy ezt vettem és nem az ELM4620-at. Ezeket a gépeket mint ami nekem van biztos hogy nem a hosszú használatra találták ki. Én is gondolkodom ha visszaküldik a gépet akkor el is adom. Nincs értelme szénkefés motorral szerelt gépet venni, tönkremegy. Árukeresőn pedig nem érdemes véleményt olvasni mert mindenki akkor írja mikor megvette a gépet, hát akkor persze hogy jó. Én most így két év távlatából írtam egy hosszabb véleményt Árukeresőre, remélem mások is olvasni fogják és nem vesznek szénkefés gépet mert nincs értelme. Megpróbálnám ezt az ELM4620-at, de nemrég volt nálam egy Dewalt akkus fűnyíró, az 29.5kg volt és ahol a föld egyenletlen volt ott azért elég nehéz volt tologatni. Illetve gondolom kisebb zeg-zugokba is egy nehezebb géppel azért körülményesebb. Ezért lenne nagyon jó gép egyébként a 4120-as, mert könnyű és tényleg egy álom volt eddig vele a fűnyírás, de úgy látom hogy ez hosszútávon sehogy sem működőképes megoldás. A szerviz munkalapon gyakorlatilag mindent is kicseréltek rajta, két év használat után.. És azért ez sem egy olcsó gép.

    A kést mindenképp élezd ki, attól mert új, attól még ki kell élezni. Ha nagy volt a fű attól még esetleg téphetné de ja, egyébként nálam is így vágja az ELM4120, ha rákeresel a késre ami belevaló akkor ott is lehet érdekeseket olvasni. Az én gépembe való késnél ott írják többen hogy nagyon hamar kikopik az éle.

  • tothjozsi96

    addikt

    Aki kacsingat az LC356 VP felé az most csapjon le, ismét 200k-ért vesztegetik, [link]
    Szerintem rohadt jó ár.

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz V-I-D-A #6420 üzenetére

    Akkor lekéstél, az előbb 200 volt, azelőtt meg 210.

    [ Szerkesztve ]

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz Intruder2k5 #6423 üzenetére

    Jók az árak, ez a fűnyíró amit linkeltem az Husqvarna márkakereskedésbe 240 alatt nem kapható, tehát 200-ért az is elég jó deal.

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz xyzikeee #6438 üzenetére

    Nálam is most ment tönkre egy ELM4120. Az a baj hogy ezek a fűnyírok mind ékszíj hajtásúak, szóval egyik nem jobb mint a másik. Van direkt meghajtású is, ott azért más élettartammal lehet majd számolni ha minden igaz, pl. ELM4620.

    Hogyha a két gép közül kell választanod akkor szerintem vedd figyelmbe hogy mekkora kés és mekkora fűgyűjtő tartály van benne. Az ELM3720-ba ugyanaz a motor van mint az ELM4120-ba csak vissza szabályozva egy kicsit a teljesítménye. Nem tudom a Parkside-ba mekkora kés van, fűgyűjtő tartály méretét se tudom.

    Mondanám hogy Makita.. de én kétszer küldtem szervízbe a gépem mert nem megfelelő volt elsőre a szerviz munkája. Annak ellenére hogy mindent kicseréltek a fűnyírón, mégse kaptam egy újat, de ez nem is akkora probléma. Parkside csoportba valakinek velem egyidőbe meghalt az 1800W-os vezetékes gépe, jelezte a hibát, 1 hét múlva küldtek neki egy új gépet. Nekem ez a hozzáállás jobban tetszik. Az én gépem 2 hétig volt összességében a Makita szervizben és ja, most így jó ahogy megoldották, de azért én azt látom hogy a LIDL-nél kicsit más a felfogás és megmondom őszintén az első szerviz javítás után azt hittem inkább kidobom a gépet és felejtsük el ezt az egész gyártót. Felhívtam őket és elmondták hogy természetesen minden az én hibámból történt, hiába mondtam bármit. Nekem ez a hozzáállás annyira nem jön be. Mondták hogy ahol kiolvadt a kaszaház az is miattam történt és ezért ragasztották az elemet és nem cserélték ki. De az a ragasztás is jófejségből lett csak megcsinálva, így jött le. Akkor írtam egy emailt a szerviznek hogy rossz irányba halad a dolog.. :) Olvasta a szerviz főnök is, másnap jött a futár és vitték is a gépet és gyárival megegyezőre cserélték a kaszaházat.

    Parkside-hoz kést nem nagyon tudsz venni, bár ezek a fűnyírók pár évre szólnak sajnos. Árukereső véleményekre nem szabad adni. Mindenki akkor ír mikor megvette a gépet, akkor persze hogy brutál jó. Én most 2 év után írtam Árukeresőre egy 2* véleményt, szerintem a legtöbben ezt írnák így több év távlatából.

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz balazsovics #6442 üzenetére

    Szia!

    Nem, kizárt hogy direkthajtású lenne. Nagyon kevés direkthajtású gépet gyártanak már, sajnos. Ha szempont a direkthajtás akkor vagy Makita ELM4620, vagy Agrimotor. Utóbbi "címere" az hogy ők csak indukciós motorral szerelnek gépet. Az az érdekes hogy a régi gépeik tényleg jók és tényleg fasza motor van bennük, van itthon több 10+ éves Agrimotor fűnyíró, egyetlen hibája az hogy nincs teljesítménye, 1000-1200W-os gépek, sok mindenre nem jók.. Vettünk egy újabb Agrimotort pár éve, az 1 év után meg is döglött. Utána olvastam és azok a gépek is hullanak. Szóval elvileg indukciós motor van bennük, az összes Agrimotor-ba, de mégse stimmel valami. Ha indukciós gépet akarsz, akkor nézz rá ezekre a fűnyírókra, mert nem igazán van más opció. Tudtommal vagy ELM4620 vagy Agrimotor közül tudsz nézelődni. Múltkor felhívtam a Husqvarna-t, kérdeztem hogy a madzagos fűnyírójuk az indukciós-e, mondták hogy nem, szénkefés motor van benne.

    #6444 balazsovics
    Az akkus gépeknél a szénkefementes motorral szerelt gép az általában direkt meghajtású (lehet). De vannak kivételek, például ami nagy sikersztori volt a Parkside dupla akkus (zöld) fűnyírója, ott az első két verzió nagyon klassz volt, aztán jött az A3-es revízió, [kép]
    A bal oldali a direktmeghajtás, a jobb oldali az A3, abba már áttétes motor van, szóval ennyit az akkus gépekről. :)

    Szerintem mindegy hogy mit veszel, mert úgyis megdöglik. Használd, és ha garanciaidőn belül megy tönkre, akkor kapsz egy újat (ha Parkside-ot veszel, ők nem javítgatnak). Nálam a Makita ELM4120 tönkrement 2 év után, tulajdonképp a felső műanyag burkolatot nem cserélték meg a "gázkart", minden mást kicserélt a szerviz. Én amit tapasztaltam az az hogyha valahol túl nagy gaz van, abba nem nagyon kellene beletologatni a gépet, inkább állítsd feljebb a vágásmagasságot és majd utána menj át rajta még egyszer, de ne told bele. Meg ha nagy a fű akkor ne told teljes szélességgel a gépet hanem inkább csak félig told rajta a gépet, nyilván több idő alatt végzel de ha egyszer túlterheled a gépet azt nem fogja elfelejteni, én ezt tapasztaltam. Mikor megjött anno az ELM4120 akkor is éreztem mikor nagyobb volt a fű, leterheltem és rendesen olyan volt mintha egy 10%-ot vesztett volna az erejéből. Nagyon érdekes de tényleg ezt tapasztaltam. Finoman kell bánni a géppel, kell takarítani azért és azért a kést is érdemes élezni. Szerintem egy kis odafigyeléssel valamennyire meglehet óvni az ilyen gépeket amibe nem direktmeghajtás van. Túl sok mindent nem tudsz tenni, előbb utóbb tönkre fog menni.

    Egy kis kiegészítés, nem szükséges megfogadni, de ez is csak egy jó tanács..
    Hogyha van rá lehetőség ne egy melléképület legvégi konnektorba dugd be a hosszabbítót hanem (ha lehet) minél közelebb a házhoz. És ha van rá módod akkor azért valami normálisabb hosszabbítót használj. Sok olyan hosszabbító van ami 3x1mm2-es ami nagyon gyenge. Minimum 3x1,5-es keresztmetszetű vezeték legyen, és ha lehet ne az a narancssárga hosszabbító, az annyira egy nevetséges minőségű hogy nem igaz. Azért mondom mindezt, mert minél nagyobb a feszültségesés annál jobban fog melegedni a motor is. És ami még nagyon fontos! A hosszabbítót mindig úgy használjuk hogy letekert állapotában! Tehát úgy ne kezdj el füvet nyírni hogy a 30 méteres hosszabbítód fel van tekerve mert akkor a hosszabbító is tekercsként fog működni és körülbelül a leadható teljesítmény 1/3-át fogja tudni produkálni.

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz pjen #6446 üzenetére

    Egy 600 ezer forintos Dewalt gyalut használtunk így, feltekert hosszabbítóval. Elég hamar túlmelegedett és letiltott a gép. Szerintem működik a hosszabbító tekercsként, ha arról van szó. Én mindig próbálok figyelni rá hogy letekerjem, néha elmarad persze. :DDD

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz balazsovics #6453 üzenetére

    Nézd meg ezt a videót, [link]
    A motor az biztos hogy direktmeghajtású.

    A videón egyetlen szíj látszik, ami hajtja az önjárót. De ez a 4621, mindenben megegyezik a 4620-al, csak ez önjáró, ezért van benne a szíj.

    Gondolom a Makita időközben nem gondolta meg magát és nem cserélte ki a motort. Ez van benne, [link]

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz balazsovics #6455 üzenetére

    Hát nézd. Nem olcsó szerintem se, viszont én rühellem hogyha bármivel szarakodás van. Én azzal a bizalommal vettem meg ezt a gépet hogy sokáig jó lesz. Majd az idő eldönti, de talán ezzel a motorral van rá esély hogy sokáig kiszolgáljon. Másfelől szíjas meghajtású gépet én már nem vennék ez a Makita-s problémám után..

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz enginev3.0 #6472 üzenetére

    Na jó, csak a LIDL-nek jelented két év után a hibát és küldik az új gépet. Ez a nem mindegy!

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz enginev3.0 #6475 üzenetére

    Létezik szélesebb gépük, keress rá a PRM 1800 név alatt.
    Ebben 44 cm-es kés van.

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz enginev3.0 #6477 üzenetére

    Korábbi Parkside újságokat fel kell lapozni.
    Facebookon a “Parkside véleményezem & keresem” csoportba össze van gyűjtve egy pdf fáljba, több évre visszamenőleg. Abból lehet valamennyire következtetni.

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz Padre81 #6487 üzenetére

    A Parkside-nál gyakori hogy nincsenek meghúzva rendesen a kerekek, ezt elég sok helyen lehet olvasni, emiatt kár volt szerintem visszavinni a gépet.

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz Intruder2k5 #6577 üzenetére

    Hát most erre mit mondjak. Hogyha kérsz a raktárból akkut akkor azt nem tudod ellopni? Tényleg nem értem hogy mi a különbség aközött hogy kivan rakva, vagy kérsz és úgy teszed zsebre.

    Lehet hogy én nem értem jól a dolgot, de szerintem mindkét esetben el lehet lopni.
    De ha ez így is van, akkor a Smart 4/8Ah akkuk miért vannak kint? :U

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz Intruder2k5 #6580 üzenetére

    Érdekes és biztos igaz amit írt, de nem értem a Smart akksikat kiteszik, a "normál" akkukat meg nem. Én abban a tudatban voltam és vagyok is hogy szerintem ezeket kifogják vezetni. Meg kell nézni, a gépeikre teszik rá az okos vezérlést. A fúró-vésőkalapácson is már rajta van. Szerintem hosszútávon már nem kell számítani ezekre a hagyományos akkukra. De ez nagyon csak szerintem.

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz picur10 #6583 üzenetére

    Máskor kérdezz be itt a topikban. Ezt többen is megválaszoltuk volna neked, és nem jársz így. Szerintem nem jártál azért rosszul, elvileg 60 napig visszaviheted. Tehát ha lesz addig az újságban akkor ezeket visszaviheted és hozhatsz hagyományos akkut (ha lesz).

  • tothjozsi96

    addikt

    Múltkor volt téma a Parkside-os nagyobb teljesítményű (1800W) fűnyíró. Az új LIDL szórólapban benne van, június 8-tól lesz a boltokban, hátha még érdekes lehet annak aki a múltkor érdeklődött iránta. A vételét egyébként én személy szerint nem ajánlom, az elmúlt pár hétben rengeteg olyan posztot olvastam hogy sorra hullnak el ezek a gépek, illetve volt akinek küldtek csere darabot, 2 hét alatt az is tönkrement és utána visszaadták az árát, tehát fűnyíró nélkül maradt, ami szerintem nem túl szerencsés. Másfelől 60 ezer forintért szerintem nem számít jó vételnek.

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz enginev3.0 #6672 üzenetére

    Ha valaki olvassa a topikot és nem csak beírogat kedve szerint.. :U akkor írtam már erről a gépről, meg arról is hogy egy kalap sz@r. Használd egészséggel!

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz zolnagy #6754 üzenetére

    Szia!

    Nekem van egy ilyen Agrimotor fűnyíróm, 1300W-os de még korábbi széria. A régiek tényleg jól bírják, de az újabb Agrimotorokba ugyan direkt hajtást ír a gyártó, de azok mégis valahogy elfüstölnek. Van 3 Agrimotorunk, abból a legújabb az megdöglött, és az is 1300-as volt. A régiek jól bírják. 2 év garancia van az Agrimotor-ra ha jól tudom, vissza lett víve a helyi boltba, azt mondja a faszi hogy ezek ilyenek, el se küldte garanciába. Tehát ilyen helyi kis barkácsboltba én nem is vennék Agrimotort.

    A Makita-t mondanám én is, de azért túl nagy teljesítményt ne várj egyiktől sem.

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz raziel01 #6849 üzenetére

    Szia!

    Bárki bármit mond, a gyári kést is meg kell élezni. Egyébként nagy csodát szerintem nem kell várni egy 30cm-es késtől.

  • tothjozsi96

    addikt

    Sziasztok!

    Pár napja leveleztem a Makita-val, írtam nekik hogy nagy meglepődés számomra hogy nem igazán van raktárkészlet a boltokban Makita elektromos (230V) fűnyírókból. Jött is a válasz, hogy a 2023-as évtől már nem gyárt tovább elektromos fűnyírót a Makita. Én még májusban vásároltam egy ELM4620-at, és nagyon megtetszett, ezért a szüleimnek is szerettem volna, de.. nem nagyon kapható értelmes áron. Ezt vadászom pár hónapja, végül egy boltban kiállított darabot sikerült elcsípni, ami remélem hogy meg is jön a napokban, viszont ha valakinek van hasonló elborult ötlete hogy vezetékes Makita fűnyírót vegyen ;] az mielőbb cselekedjen mert nagyon fogynak a gépek és Makita frontról egész biztosan itt a vége.

    Én egyébként személy szerint csak az ELM4620-at tudnám ajánlani, ezalatt az összes gép szerintem kuka. Most épp kínlódok anyáméknál egy ELM4120-al, amiben tönkre ment már a motor, 2x volt garanciában, most ugyan működik de mintha valami borzasztó gyenge motort tettek volna bele, fulladozik állandóan. Úgyhogy ismét küldöm vissza. :W Ezért vadásztam ide is 4620-ast.

    Szóval ha bárkinek lenne hasonló elképzelése akkor minél előbb cselekedjen mert fogynak a gépek, és emellett teljesen pofátlanul nagyobb Makita partnerek is emelik az árat, hiszen fogyó portéka. :)

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz Gyurci97 #7449 üzenetére

    Szia!

    Elektromos fűnyíró az egy nehéz terep. Én is írtam 1* értékelést a 4120-ról, biztos hogy nem vennék olyant a helyedben. ;) Amíg működik addig klassz gép. Nekem javították gariban, 2x már volt náluk, most megy vissza harmadjára. Nem nagyon sikerül megjavítaniuk... vagyis.. de, csak sokkal gyengébb most, mint mikor megvettem. Nevetséges.

    Elektromos fűnyírónál számomra az lenne a szempont hogy ne ékszíjas gép legyen. Indukciós motorral szerelt gépet meg nemigazán tudsz már venni. Az Agrimotor elméletileg mindegyik fűnyíróját ilyen motorral szereli, nekem is van pár belőle itthon, de állítólag az új gépekbe mégis megkotlik a motor és már nem annyira jó az a motor amiket szerelnek bele. Nekem ilyen 10+ éves gépek vannak itthon és azok nem haltak le. Volt egy pár éves Agrimotor, az meghalt nálam is. Így az Agrimotort se tudom ajánlani. Más gyártó viszont nem gyárt már tudtommal indukciós motorral szerelt gépet. Illetve az Agrimotor annyira nem tölti meg jól a tartályt, emiatt se ajánlanám.

    Makitának is volt ilyen (aszinkron motoros) gépe, sajnos 2023-as évtől a Makita már nem foglalkozik a vezetékes fűnyírókkal, így az a modell már nem kapható. Az ELM4620/4621 volt indukciós motorral szerelt, ezeket már nem lehet kapni, sajnos. Egyébként nem is ajánlom ha Édesanyád is szempont. Nekem van kettő ilyen gépem és hát majd 30kg illetve ha megtömi a fűgyűjtő tartályt akkor nyilván még sokkal nehezebb.

    Anno kérdeztem a Husqvarna-t is a vezetékes fűnyírójukról, az övék is ékszíjas. Úgyhogy.. Olyan gépet meg én nem vennék. Idő kérdése minden, és kuka lesz a gép.

    Lehet hogy a helyedben valami akkumulátoros vonalon kezdenék el gondolkodni, bár a 150 ezer forint nem tudom hogy mire lehet elég. Tavaly vettem egy ilyen Dewalt-ot, el is adtam. 2x5Ah akkuval 20 percet bírt, ami számomra nagyon kevés volt. Szóval nem igazán tudom mi a jó megoldás.. Írod hogy nem nagy a terület, ezért tudnám ajánlani az akkumulátoros gépet. Itt csak annyi a hátrány hogy azért nyírni kell a füvet és nem szabad meghagyni túl nagyra mert akkor az akkus gépnek is megnehezíted a dolgát és lehet hogy 2 akkuval már nem fogod tudni lenyírni azt a területet.

    Én ekkora területre benzinest biztos hogy nem vennék. Esetleg inkább egy ELM3320-at venni, és belekalkulálni hogy nem az örökéletre tervezték, de legalább annyira nem rohadt drága.

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz Morris #7451 üzenetére

    Ha valakinél tök sík terep van, nincsenek fák és semmi egyéb nehezítő tényező, akkor jó is tud lenni az a ~20 perc üzemidő. Nálam sincs több 230m2-nél, mégse volt elég a 20 perc.. :)

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz Gyurci97 #7457 üzenetére

    Hát azt az ELM4621-et ha jó állapotban van akkor én simán megvenném. Nehéz a gép, de a 4620 és 4621 között pont az a különbség, hogy a 4621 az önjáró. Így ha nehéz is a gép, az önjáró segít. Ugye azon nem 1 kar van hanem 2, és mindkettőt ha lehúzva tartod akkor a fűnyíró önjáró és hát érdemben könnyebb kell hogy legyen a munka vele. Nekem nincs tapasztalatom a 4621-el, de vannak páran akik azt mondják hogy túl gyors az önjáró és kapkodni kell a lábad utána, sajnos a sebességet nem tudod állítani. Illetve ékszíj hajtású, de az ékszíjat lehet cserélni szóval szerintem nem akkora hibafaktor.

    A LIDL-s cuccokhoz annyit, én eddig eléggé ajnároztam ezeket a dolgokat, viszont most volt az első garanciális ügyintézésem velük (igaz nem fűnyíró), kb. 2-2,5 évvel ezelőtt vettem egy sarokcsiszolót és sajnos beleszaladtunk abba hogy már nem forgalmazzák ezt a konkrét típust, emiatt nem is tudtak másikat küldeni helyette. Az hogy van garancia az meg LIDL-nél semmit se jelent, mert szakszerviz nem igazán van, így nem tudják megjavítani a gépeket. Parkside csoportokba is ahol lehaltak a fűnyírók, ott is mindig új gépet küldenek helyette, HA van nekik. És pont ez a baj, mert ha beleszaladsz abba hogy nem tudnak másikat küldeni akkor a pénzed visszakapod, de fűnyíród attól még nem lesz.

    Egyébként én is nem véletlenül vettem kettő 4620-at, szerintem kib@szott jó fűnyíró és ezen tényleg korrekt motor van. Viszont rajtam kívül a családból senki se tudja használni, még apám se. Tényleg annyira nehéznek érzi hogy neki kínlódás csak. Én ezt nem tapasztalom de hát nyilván 40 évvel idősebb nálam, tehát.. :) Pont ezért volt jó az ELM4120 mert kis könnyű gép és kb két újjal is bármikor bárhol eltudod tolni.

    Ha ne adj isten megvennéd a 4621-et, azzal számolj hogyha göröngyös a talaj nálad akkor az is tud majd kellemetlenségeket okozni. Elég nagy a kaszaház és szépen fenn tud akadni az egyenlőtlenségeken. Én állítottam a fűvágási magasságon de ha tényleg nagyon-nagyon gáz a talaj akkor ez még okozhat fejtörést.

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz MaCS_70 #7462 üzenetére

    Akkor kérlek mond el, mi értelme az önjárónak ha nem az, hogy kompenzálja a nagyobb súlyt?

    A Parkside csoportokban amiket olvastam, sosem javították a gépeket hanem inkább újat küldtek. De lehet hogy pont ezeket a posztokat fogtam ki. Viszont arra reagálnék hogy igen, Lidl-nél visszakapod a pénzed és nem ülnek rajta, de LIDL-ben ez a termékpaletta szezonális jellegű. Szóval esetedben ott a Performance fűnyíró, ne adj isten megáll és garanciáztatni kell, nem javítják meg, visszakapod a pénzed, és hogyan tovább? Ugyanilyent nem tudsz venni, mert nincs minden második héten a boltban. Szóval szerintem emiatt is csak óvatosan a Parkside dolgokkal. Eddig nagy PS szerelmes voltam de most pár dolgot garanciáztattam és tök jó, visszaadták a pénzt, de nekem nem a pénz kellene hanem a gép. És ugye erre nincs megoldásuk. Tehát én nem leszek előrébb azzal ha visszakapom a pénzt. Gondolom neked se lenne segítség ha visszakapnád a 100 ezer forintos vételárát a fűnyíródnak, és azt mondanák hogy akkor sok sikert a továbbiakban, oldd meg. Most halt meg a PWSAP 20-LI C3 sarokcsiszolóm, ez a legjobb széria (szerintem), és persze már nem kapni. Persze besz@rt, garanciáztatni szerettem volna. Természetesen nem tudtak másikat adni, így lehetett vakarózni hogy akkor hogy tovább. Elég szar érzés mikor felépítesz egy adott akkumulátor típusra egy gépparkot, és akkor ja, hát ez van. Lehet mondani hogy van sima zöld flex meg volt performance is nem rég, csak azok nekem már nem megfelelőek, sajnos. Egy (Samsung fan) jóbarátom segítségével tudtam venni egy másikat magánszemélytől, de ja, szívás eléggé, szóval az éremnek erősen két oldala van.

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz MaCS_70 #7465 üzenetére

    Szerintem ne abból induljunk ki hogy a Parkside-odon milyen az önjáró. :B Főleg ne úgy hogy nem is csúszókuplungos, tehát ha jól tudom a Te fűnyíródat húzni nem is lehet mert befékez gyakorlatilag. Egyébként egy komolyabb akkus/vezetékes gép is 30kg, azért azokkal sem egyszerűbb, és ezeken még önjáró sincs legtöbb esetben.

    Persze, újra dönthetsz hogy mit veszel, reméljük nem vettél dupla töltőt és 4x 8Ah akkut mellé, mert akkor az kis túlzással kuka.. (ha csak emiatt vetted, abban az esetben).

    Én megmondom hogy mi lesz a Performance fűnyíróddal.. :U Betelefonálsz, megmondják hogy sajnos nem tudnak másikat adni, a pénzt visszakapod a gép meg nálad marad. Parkside csoportokban a fűnyírós garanciáztatásokkal általában ez lett, vagy kaptak másik gépet, ha éppen volt. Majd írd meg, kíváncsi lennék.

    Egyébként az a Performance fűnyíró egy nagyon félresikerült valami, rengeteg hibás darab volt. Sajnos buta voltam én is, és futottam a boltba mikor bedobták. Nálam a magasságállító kar vagy a hátsó tengely.. passz.. nem stimmelt, és a magasságállító karba annyira beleért hogy használhatatlan volt. Úgyhogy nagyon megérte.. Én vissza is vittem még aznap, [kép]

    Nekem ez a bajom a PS-el hogy most mikor megtapasztaltam hogy garanciáztatni kellene, de nem tudják, így a géppel nem tudok mit kezdeni. Tök jó, visszaadják az árát. És? Ugyan ilyent nem tudok venni, és akkor igazából én most ott vagyok hogy 300+ ezer forintom simán benne van mindenféle PS gépekben, és igazából ha bármi lehal akkor "sajnáljuk, nem tudunk másikat adni", úgyhogy akkor sok sikert. És ugye PS-nél az a legbosszantóbb hogy mindig az A1 a legjobb, legerősebb, és jönnek az új generációk és minden egyre hitványabb. Tehát újabb gép vásárlás nálam nem is játszik, mert egy rossz vicc az hogy jelenleg milyen gépeket árulnak, Performance-ról beszélek, a zöld az meg szóra sem érdemes.

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz Intruder2k5 #7467 üzenetére

    Ahogy írtam is, első szériás gépek jók, utána meg felejtő az egész. Ha A1-es géped van abban olyan motor van amibe nincs áttétel, a következő szériás gépekben egyre hitványabb motor van. Parkside facebook-os csoportokba erről több kép található, [kép]
    Egyébként csak jótanácsból mondom azt, hogy évente egyszer legalább szedd le a burkolatot és takarítsd ki, mert rengeteg füvet beszív, ami szépen össze tud ott égni. :)

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz Gyurci97 #7471 üzenetére

    Majd írd meg hogy lett, kíváncsi vagyok.

    Nekem az ELM4120 nagy szerelem volt míg be nem döglött, azóta kétszer is volt szervizben és igazából most "jó", de teljesen erőtlen lett a gép. Úgyhogy úgy voltam vele hogy engem nem érdekel a súly meg semmi, inkább megveszem a legnagyobb Makita-t, nyilván az indukciós motor miatt. De egyébként újkorában a 4120 is brutál jó gépnek bizonyult, de most amit tettek bele új motort ez nagyon harmatos.. Úgyhogy én magamhoz és szüleimhez is vettem 4620-at. Apám egyszer próbálta és mondta hogy ezt ő többet nem is fogja, pedig nem gyenge ember. Úgyhogy.. Én tényleg nem érzem nehéznek, illetve én nyírom a füvet mindkét háznál így leginkább az volt a fontos hogy nekem legyen jó. Ezért írtam neked a 3320-ast, ha nem nagy a terület és szülő fogja használni szerintem az a fontos hogy könnyű gép legyen. A 4120 is ilyen, apám nagyon szereti, csak hát.. ott is megállt a motor aztán látod, hiába volt szervizbe, most sokkal gyengébb mint mikor megvettem. Rendesen beletolom a gazba, és fullad a gép 4-es vagy 5-ös vágásmagasság mellett.. Nevetséges. Majd felhívom a Makita-t, de hát most nem tudom, lehet ez egy javított motor és ezzel jönnek ki az új gépek, vagy én nem tudom. Rendesen olyan mintha az 1600W-os fűnyíró 1000W-os lenne maximum.

    Egyébként nekem is bejön az a 2 akkus zöld Parkside fűnyíró, egyetlen félelmem ezekkel a Parkside cuccokkal az, hogy szezon közepén megdöglik, aztán lehet vakarózni. És azért ha belegondolsz, most 40-50e forint talán.. ha megkotlik és nem javítják, annyi pénzből milyen fűnyírót veszel ami akkus? Semmilyent. Úgyhogy én ezért nem is erőltetem már ezt a vonalat.

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz csp01 #7503 üzenetére

    Szia!

    Ha tudsz venni máshonnan új (bontatlan) fűnyírót, akkor inkább olyant vegyél. Én legutóbb egy Makita ELM4620-at vettem, találtam még egy kiállított darabot. Nincs vele semmi probléma, semmivel sem rosszabb mintha én bontottam volna ki. Természetesen gyári doboza nem volt meg. Arra kell figyelni hogy a gyári tartozékokat, oldalkidobó, mulcsolóbetét meglegyenek.

    Ha van rá lehetőség akkor inkább máshonnan vegyél egy bontatlant, ha nincs, akkor jó a kiállított darab is, szerintem.

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz bsh #7609 üzenetére

    Nálam egy ilyen Agrimotor már tönkre ment. Arra kell figyelni hogy a füvet nagyon szépen bevarázsolja a tekercshez és ezért érdemes leszedni a burkolatot és kitisztítani. Nálam szépen ráégett aztán megállt a tudomány. Ha csak évi 10-15 alkalommal nyírsz füvet, akkor elég szezon végén kitakarítani egyszer.

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz a2d2 #7810 üzenetére

    700m2 30 perc alatt lehetetlen! Ahogy az is lehetetlen hogy Te egy órán keresztül nyírsz füvet egy 5Ah akkuval meg egy félig mérült 4Ah-sal. ;) Sőt, nálad még fű sincs.

    Bocs, nem akarlak megsérteni meg semmi egyéb, de az ilyen hozzászólások félrevezetik az embereket. Mondom ezt azért, mert gyártó a 2x8Ah akkuval használva a fűnyíródat, 60 perc üzemidőt ír. Na most.. Nálad ez egy nagyon gyenge gaz ami van, ez a szálas akármi, tehát tulajdonképp a fűnyírót ez nem terheli le, de akkor is a folyamatos üzem meríti az akkut. Emiatt én ne is haragudj, de elképzelhetetlennek tartom azt hogy te az 5Ah akkuval fél órán keresztül tudsz vágni füvet, de ha nem is vágni, egyszerűen csak az hogy fél órán keresztül tudja a fűnyíró forgatni a kést. Mert azt a gazt egy 30 ezer forintos vezetékes Agrimotor is röhögve elviszi, nem hogy egy ilyen közel fél milliós pack amit te használsz. Nem adja ki a matek, se azt hogy 700m2 30 perc, meg azt se hogy egy 5Ah és egy félig merült 4Ah órás akkuval te itt egy órát nyírsz füvet. Lehetetlen.

    Igazából vagy rosszak az adatok amit írsz, vagy valami nem jó. Az nem létezik hogy Te egy perc alatt 23m2-t nyírsz, így jön ki fél óra alatt a 700m2. Ezt ne várd hogy elhiggyem neked. :)

    Ez a bajom az internettel meg ezekkel a fórumokkal. Bárki beírhat bármit. És ha igaz is amit írsz, ha ezt a gépet egy sima kertes házba odaviszed ahol fűhöz hasonlító dolog van, nem úgy mint nálad, akkor ezek az értékek mindjárt ezerszer rosszabbak lesznek. Tudjuk hogy a gyártó is mindig úgy határozza meg az értékeket hogy az felfele van azért kerekítve, és a valóság szomorúbb annál. Tényleg nem ellened szól amit írok, de vagy rossz adatokat írsz le (m2 számok) vagy egyszerűen nem életszerű. 700m2 30 perc alatt az biztos hogy nem jön össze, kizárt.

    Talán az a legnagyobb probléma hogy a Te eseted nem meghatározó vélemény a témában, mert Te igazából ilyen magas gaz szálakat nyírsz, lényeges feladata nincs ott a fűnyírónak. Emiatt lehetne az hogy jobb eredményeket tudsz kihozni, de hát figyi. Ilyent írni hogy 700m2 30 perc.... azt ne ide írd be, köszi.

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz den89 #7836 üzenetére

    Mi az hogy miért gondolom lehetetlennek? Te miért hiszed el, inkább ez a kérdés?!

    Jövünk itt azzal hogy veszünk fűnyírót 2700m2-re, aztán később képbe kerül hogy csak 1800-2000m2 a füves rész. Most akkor ilyen Google nem tudom mivel vakon bejelölgetünk valamit, hogy akkor most itt 730m2 az a terület ahol vágtuk a füvet. Mi van? Kell mérni egy hosszt meg egy szélességet, nem ilyen atom anti megoldások kellenek.
    Az a baj hogy a számok nem stimmelnek. Az meg hogy egy 33kg-s géppel te 30 perc alatt 730m2-t lenyírsz, hát ne mondja nekem senki hogy ez lehetséges.

    Én két ELM4620-at használok. Ez is egy nehéz gép (27kg), azért aki használt már ilyen nagyobbacska gépet az tudja hogyha kicsit is egyenletlen a föld, fennakad a kaszaház, és azért nem úgy van hogy csak futunk a géppel. Tehát bármennyire is azt gondolom hogy álom tologatni egy drága gépet, meg dupla csapágyas a kerék. Persze, csak azért ha nincs tökéletesen kiszintezve a talaj meg nincs vele foglalkozva akkor azért mégse olyan álomba illő ezeknek a nehéz gépeknek a használata. Részemről elengedem a témát, én nem hiszek ebben hogy 700+ m2-t le lehet nyírni 30 perc alatt. Több kollégámnak is 3-4000m2 telkük van, ott sincs semmi csak gaz, mégis 8 órán keresztül megy a fűnyíró hogy végezzenek vele. Akkor? Ők is rosszul csinálnak valamit, meg én is.

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz f4lcon #7828 üzenetére

    Nekem ilyen fűnyíróm volt, [link] Erről is vannak YouTube-on ilyen csoda videók hogy 2x5Ah akkuval le lehet vele vágni 800m2-t. Nekem 200m2-nél megállt a tudomány. Amerikai meg nem tudom milyen gyepgondozók imádják ezt a gépet. Jó is a fűnyíró, hogyha vannak 12Ah-s akkuid, egyébként meg eszi az akkut kegyetlenül.

    Tessék itt a videó, Dewalt rakta ki természetesen, [link]
    Úgyhogy a papír nagyon sok mindent elbír. Bármit rá lehet írni.
    Az meg vessen magára aki komolyan gondolja azt, hogy elektromos (akkus vagy vezetékes) gépet bárki tervezne 2100m2 terület gondozására. Ezt remélem Te sem hitted el, mert elektromos gépet nem tervez senki se nem hogy 2000m2-re, de 1000m2-re sem.

    Elektromos gépeket nem arra terveznek hogy több ezer m2-en azzal dolgozz. Hanem arra hogy megkönnyítse az életed, de nem 2000m2 fű vágására. De nagyon kíváncsi lennék egy olyan tesztre, aki 2000m2-t nyír vele és garancia időn túl is működőképes tud maradni a gép.

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz a2d2 #7841 üzenetére

    Inkább legyek károgó mint félremondó. :)

    1. Parancsolj, [link]
    "nálam pl az LM001G nagyon szépen elboldogul 2700m2-el és szépen vág"
    "Én meg már azt hittem kemény vagyok hogy a 2700 m2-t fűnyíróval tolom és nem traktorral, erre tessék"
    "Nálam a 2700m2-en is nagyon-nagyon vállalható az akkus ;)"

    2. Azt látom hogy nem ment a keresztbe hosszába mérés, nekem ment volna, de azért köszi. :)

    3. Azért nem stimmelnek a számok, mert olvasom a hozzászólásaid ahol mindenhol szerepel a 2700m2 és akkor igazából az embernek van egy olyan érzete ezek után hogy a levegőbe beszélsz. Nem stimmel a matek.

    4. Önjáró, de írtad hogy visszafele már nem használod, ha jól emlékszem. És nem, egyáltalán nem mindegy hogy 30 vagy 20kg a gép, ha nem aktív az önjáró.

    Részemről zárom a témát. Azt sajnálom hogy itt lenne a lehetőség hogy valaki hiteles adatokat mondjon, de ilyen halál gyenge gazzal nem igazán lehet valós értékeket mutatni. Nem a te hibád, csak Én úgy gondolom ennek tükrében nagyon elferdülnek a számok és egyébként ez nem objektív valóság, mert ha más vesz egy ilyen gépet és normális vagy akár minőségi vetett gyepet vág vele, akkor már sokkal inkább használatba fogja venni a gépet. Ha érdemes füvet vágnál akkor nem tudnál rajta így átrohanni (ne vedd magadra), és gondolom hogy akkor átváltana ECO-ból a gép, mert kellene a nagyobb fordulat, de ezt csak gondolom, lehet hogy tévesen. Nálam is van vetett gyep, sokkal több erő szükséges oda, mint amúgy a "hagyományos" kertes házas valamilyen fűhöz. Úgyhogy, annyit tudok mondani hogy használd egészséggel, komoly gépnek tűnik, de nekem leginkább ez a 700/30-as szám az ami kiszúrta a szemem. Remélem túlélitek hogy kommenteltem, jó károgást, csocsi!

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz a2d2 #7852 üzenetére

    Családi házaknál ettől sokkal erősebb füvesítés van, legalábbis felénk igen. Így hogy lenne valós a mérésed? Te ritkás gaz szálakat nyírtál, nem füvet. Ne keverjük össze! Mikor fűvágásról van szó, senkit sem érdekel hogy mekkora a telked.. Én se azt írom hogy mekkora a telkem hanem azt hogy mekkora területen vágok füvet. Evidens, nem? Az előző hozzászólásomba már bemásoltam a válaszaid, többször leírtad hogy 2700m2-en használod a fűnyíródat. Most akkor nekem kellene kitalálnom hogy a 2700m2-ből hány m2 az ami füvesített?

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz kk831228 #7844 üzenetére

    El lehet viccelődni, de semmi sem derült ki úgy egyébként arról a fűnyíróról amit használ. Érdekes lenne, de konkrétan nulla információval lettem gazdagabb. Cserébe láttam hogy ilyen nem tudom milyen Google b*zisággal lehet mérni m2-eket, és igazából az hogy 700m2 30 perc alatt, az ahogy a topikgazda is említette, egyáltalán nem életszerű. Most akkor mire is volt jó ez az egész?

    Megmondom én, semmire. :)

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz den89 #7870 üzenetére

    Szerintem jól számoltál. Viszont ez egy legoptimálisabb eset, ami kiindulási alapnak jó. Azzal is kell számolni, hogy bármi bármikor meghibásodhat. Illetve egy olcsóbb-szerényebb gépnek több lehet a fenntartási költsége. És azért azt se felejtsük el hogy az akkumulátorokra kihat az időjárás. A 2x5Ah Makita 18V akku nyáron nem nyírja le azt a 600m2-t, mint amit még tavasszal lenyírt. Úgyhogy akár ezzel is nyugodtan számolhatsz hogy az a 2db akku már ha melegebb van, nem lesz elég. Vagy.. megvárod míg feltölt és haladsz tovább. Nagyon sok szempont van, és most mindenre rá lehet húzni azt hogy veszek xy akkumulátoros fűnyírót, mert van már olyan akku pack-om. És hát ugye a cigány is a saját lovát dicséri.. :) Én is vettem Parkside performance 4 akkus fűnyírót, sajnos hibásat kaptam. Utána vettem azt a korábban linkelt Dewalt-ot, az se jött be. És nekem az a véleményem hogy lehet ajánlani akkus gépet, de minden ház más és más. Nálam elég ergya fű van, és nagyon merült a Dewalt. Parkside-ra kíváncsi lettem volna, de hibást fogtam ki, ahogy rengetegen mások is, sajnos. Gondolkoztam hogy veszek egy Makita-t, de nem.. Sarki házam van, az utcán is szoktam nyírni, a telkem az viszont nem túl nagy. De pont ebbe a helyzetbe kerültem volna, hogy a 2 akku pont nem elég már, így már megint vennem kellene még 2 akkut. Van egy komplett Parkside gép parkom, nekem annyira így nem éri meg még egy akku családot fenntartani.

    Szóval nekem az a véleményem hogy minden családi házról más és más mondható el, ezért nem is lehet mindenkinek ugyan azt a gépet ajánlani. Én megmondom őszintén így hogy van egy nagyon minimális tapasztalatom akkus fűnyíróval, nem vennék újra. Én azóta vettem két ELM4620-at, igaz ezek vezetékes gépek, de brutális erő van bennük. Én nagyon örülök hogy végül így döntöttem. Vezetékhez hozzá vagyok szokva, mindig is vezetékes fűnyírónk volt. Én benzines gépet is előbb vennék mint akkusat. Van otthon 10 liter benzined, az mire nem lesz elég? Nagyon sokáig elég. Akkumulátoros gépeknél meg számomra az a probléma hogy elég sokat dolgozok a jelenlegi Parkside gépparkommal is, van 4db 8Ah akkum és van 2db 4Ah-s akkum. És ez mellé ha még a fűnyírónak is kellene akku, hát.. Nyilván nem egyszerre használom a fűnyírót és a csavarbehajtót, de nekem az nem komfortos hogy marad két akkum ami fel van töltve és a többi akku meg töltődik. Ezért se vettem Makita akkus fűnyírót, mert akkor vettem volna szerszámokat is, és így már akkor kellene minimum 6db 5-6Ah akku, hozzá 3db dupla töltő, ki lehet számolni hogy mennyibe kerül, és hogy ér-e ez ennyit. Mondom ezt úgy hogy van egy komplett PS gépparkom már. Emellett az akkura nagyon sok minden kihat, a melegedés, az hogyha nincs időm munka mellett füvet nyírni és így sokkal nagyobbra nő a fű, ezáltal sokkal több energia az akkusnak levágni. Például pont tegnap nyírtam nálam, toltam két 10m csíkot és megtelt a 60l fűgyűjtő tartály. Igen, már elég nagy volt a fű. De a vezetékes/benzines gép nem kérdez vissza, az akkusat meg lényegesen jobban meríti. Úgyhogy pro és kontra. ;)

Új hozzászólás Aktív témák