Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mat00

    tag

    Üdv!

    Tudom, sokan fordulnak hasonló kérdéssel ide, hogy kamerát akarok venni, melyik legyen, de nem ennyire egyszerű kérdésen rágódok. :) Fontos lenne, hogy full hd legyen a videó, amit rögzít. És csak Sonyban gondolkozok, mert egy korábbi még nem HD kamerából vannak hozzá plusz kiegészítők, amiket drága mulatság lenne újra beszerezni (+akku, objektív), és ezek kompatibilisek mindegyik hd kamerával is (bár nem néztem meg mind, de eddig akármelyiket néztem így volt).

    A kérdésem viszont nem az, hogy konkrétan ajánljatok egy sony hd kamerát, mert gondolom csak pénztárca függő, melyiket veszem. :) (amúgy a CX130E eddig a kiszemelt, vagy valami hasonló árkat.os) Viszont láttam sok hirdetésben kiemelve azt, hogy full hd videó felvétel. Ok, értem én, hogy a HD plecsnivel 100x több terméket el lehet sózni, de most akkor van olyan HD kamera, ami nem is HD felbontásban rögzít? És ezt honnan tudom meg, hogy melyik rögzít ténylegesen úgy?

    Hivatalos Sony oldalon CX130E műszaki adatai közül: Valódi pixelszám (videó) Kb. 1490 ezer pixel (16:9), ami ha jól értelmezem, 1.5 megapixel, ami tudtommal nem full hd, mivel az 1920x1080, azaz 2073600 pixelnek kéne, hogy legyen. Szóval ezekből az adatokból kiindulva, csak a Sony Powerful HD videokamerái közt találni olyat, ami HD és tényleg HD is. :D Viszont azok 200.000+-os kamerák, annyi pénzem meg már nem lenne rá.

    Úgyhogy a kérdésem csak annyi lenne, hogy valaki aki nagyon vágja a témát, világosítson fel. :) Szóval ez a HD kamera dolog sonyéknál (vagy esetleg a többieknél is) csak egy jól hangzó 21. század eleji beetető szöveg, vagy valamit rosszul értelmezek? Amúgy gondolom azzal a 1.5 MP-el is ragyogó minőségű felvételeket készít, úgyhogy ha igazam van, természetesen megelégszek vele, csak érdekesnek találom, mert akkor ne hívják HD kamerának...

Új hozzászólás Aktív témák