Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • maxika2004

    őstag

    válasz Zauberfl #5912 üzenetére

    ..semmire nem jutott, vett egyet de nem lett jó, és visszaküldte a kamerát...
    Hát én megmondtam anno hogy érdemes lenne kiprobálni másik kinai akkut is, ....
    azért mégsem 40 ezer, csak 4
    Ha elsőre nemsikerül jót rendelni, csak kb 3. ra, akkor 10 -12 ből van egy akksid , az is jó vétel !!

    Ez megvolt anno a v700 - x900 nál is hogy nem ment minden kinai akkuval !
    (nekem szerencsére sikerült elsőre... kicsit bujni kell a netet és olyan oldalakat találni ahol vannak hozzászólások, hogy okés e vagy sem ! )

    [ Szerkesztve ]

  • anonym1s

    őstag

    válasz Zauberfl #5912 üzenetére

    Hali.
    En voltam az, es nekem 10 masodperc uzem utan kiirta a kamera hogy ez az akku nem hasznalhato es magatol kikapcsolt, de az nem v110 volt hanem v720. Lehet hogy a v110 nem ellenorzi az akksi tipust. Amugy pontosan ugyanolyan akksit vettem en is mint ami a videon van.

  • anonym1s

    őstag

    válasz Zauberfl #5912 üzenetére

    Ja, meg annyit a billeges erzekelorol, hogy en is azt hittem, felvetel kozben korrigalja a vizszintes sik helyzetet ha kisse billeg a kamera, de ra kellet jonnom hogy ez egy atbaszas. Nem korrigal az semmit, hanem csak kirak egy kis "libikoka" rajzot a kijelzore ami elbillen ha nem vizszintesen tartod a kamerat, ezzel jelezve hogy merre kene mozditanod a kamerat hogy vizszintes maradjon a felvetel.

  • Zauberfl

    újonc

    válasz Zauberfl #5912 üzenetére

    Sikerült megkapnom a Panasonic HC-V520 kamerát. Egy tartalék akksival, és tároló táskával 99 990-be került. Elégedett vagyok vele, amit egy laikus felvevő egy nem profi kamerától kívánhat, azt teljesíti. A nagylátószög igazán kellemes zárt helyen, vagy külső felvételen egy épületnél. Azt hittem, jobban fog torzítani, de egész elfogadható. (28 mm normál méretre számítva). A tele objektívhez már állvány kell, hisz 1700 mm-nél ez elvárható. A valós életre vetítve, ez a tele úgy 80 m-ről képes volt normál portrét , azaz a vállak még benn vannak, de a fej kitölti a képet, készíteni. A Metro peronján készítettem felvételt vele, az adott fény elegendő volt. Ha nem figyelem, nem szőrözök, akkor nem veszem észre a kis mákosságot, vagy pixeledést, hétköznapi néző nem veszi észre, főleg, ha az unoka, vagy a kisgyerek van a képen. A színhelyesség itt rendben volt, optikai torzítást sem tapasztaltam. Ködös, havas területen készítettem még felvételt, kifejezetten plasztikus, részletgazdag képeket nyertem általa. (Eddig 800 kilopixeles Sony kamom volt, azért ez egy újabb osztályt jelent). Nagyon jó a könnyen elérhető, fókusz előválasztás, ami a zoomolás során segít élesen tartani a fókuszt, illetve a gépdőlés jelző, aminek segítségével könnyen függőlegesen tartható a kamera. Nehéz volt számomra a lassú zoomolás, ezt szokni kell. Ugyancsak szokni kell, hogy nincs "kukkoló", azaz betekintő, amivel a zavaró fényeket ki lehet iktatni. A kivetítője kellemes nagy, és elég világos is, valamint kellő tartalékkal is rendelkezik, utánállítható napsütéses időre. Egy hibáját találtam. A szobám ablakában, illetve a telken is hasonló barna színű dolog, egy csíráztatandó mag, illetve érett naspolya felvétele nem lett színhelyes. Mindkét alkalommal vörösbe hajlik a téma. Ugyanakkor sem a fehér ablakpárkány, sem a havas háttér nem módosult. A fű zöldje, a fák törzse, az emberi bőr színe, a ruházatok színe, nagy általánosságban azt lehet mondani, minden, színhelyes lett, eddig nem találtam színi eltérést. "4-es" sebességű memóriakártya használható bele. 27 perces felvétel 1.2 Giga helyet igényel. Az eredeti, 1940 mAh-s akksival még itthon le is tudtam játszani - kétszer a felvett klippeket. Ugyanilyet kaptam tartalékba is. Szeretnék venni egy 3200 mAh-s akksit, és egy önálló töltőt. Utángyártott esetében ~25 ezerből kijön majd, remélem. A videoszerkesztő programját nem ismerem a Panasonicnak, a régi szerkesztőmmel nem tudom a gép fájljait betölteni, ha meg mpg-t csinálok az mts fájlokból, oda lesz a felbontás. Ennek még utána kell keresgélni. Még annyit, a műszakidepo-nál vásároltam, én kimentem érte Csepelre, de ha házhoz hozzák, az csak 900 Ft, szóval inkább megéri. Remélem, még sokáig elégedett leszek ezzel a készülékkel.
    Van benne Wifi, de nekem semmi hasonló készülékem, tehát nem tudtam kipróbálni. Állítólag azzal távvezérelhető.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák