Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • maxika2004

    őstag

    válasz anonym1s #6062 üzenetére

    ..... És tegyük hozzá azt is hogy erre a termékre kb 100 ból 1 embernek kellene fizetni !!!

  • Vyndree

    őstag

    válasz anonym1s #6062 üzenetére

    EU-n kívüli rendelés esetén €45 (13500Ft) alatt se ÁFA, se VÁM. Kezelési költség alatt nem tudom mit értesz, erről még nem hallottam. €45,1 és 150 között még mindig vámmentes, de 27% ÁFA terheli a €45 feletti összeget, tehát ha valami €50 akkor €5 után fizeted. €150 felett 2,5% VÁM jön rá, de ez már 45eFt feletti vásárlás esetén lép életbe, ezek az akkuk nem haladják meg. Arról nem is beszélve, hogy ezekkel az információkkal a kínai eladók is tisztában vannak, tehát egyértelműen $20-t fog feltüntetni az akkudon, amit ha meg is néznek (kibontják a központi VÁM elosztóban) a fináncok, simán továbbengedi.
    Amit érdemes még a feladótól kérni, hogy tracked / registered post-tal küldje ami $2-os többlet, de nyomon tudod követni és ha nem veszed át a csomagot 60 napon belül, az eladó vissza fogja utalni a vételárat. Az akku vagy jó vagy nem, ha nem jó visszautalja a vételár és posta költség összegét, bemondás alapján. Pont most volt a napokban egy ilyen refundom, eddig ez volt a negyedik és soha semmi gond nem volt ezzel.

    Ezzel ellentétben a Philips kamerám ami elromlott és beküldtem a szervizbe még szeptemberben, amit a mai napig nem kaptam meg és már nem is fogom. Nem tudják megjavítani, cserére nincs lehetőség, pénzt meg nem adnak vissza, a kamera meg valahol visszapostázásukkor elveszett. Mivel nem éri el a 20eFt-ot a rendőrség gyakorlatilag nem foglalkozik vele (megindítja, megszünteti), polgári peren keresztül, vagy a kúriához, békítő egyesülethez fordulhatnék, de több lenne az utánarohangálás és semmi garancia hogy valaha látni fogom. Ennyit a Magyar garanciáról, és a Philips nem egy kis cég!!!

    Egy szó mint száz, az akku bejön ÁFA, VÁM, és mindenféle egyéb költség mentesen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák