Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tibor123

    tag

    válasz tsyl #5983 üzenetére

    Üdvözöllek!
    A közelmultban írogattunk a külső akkukról, ebben a témában szeretném veled, és a témában érintett fórumozókkal megosztani néhány tapasztalatomat.
    Szóval… vettem egy külső akkut. M-tech aTAB 5200mAh PWB001. Az ára: 4800Ft+1000Ft szállítás. Végeztem egy kis tesztet vele.
    Külsőre: szép, esztétikus, aluházban, ahogy kell úgy néz ki. Először gyári akku nélkül, csak külső akkuval próbáltam. Kb. 4 óra felvételt tudtam kicsalni a gépből úgy, hogy közben semmilyen más funkciót nem használtam.(zoom, kameralámpa) Tökéletesen működött, csak akkor kapcsolt ki, mikor én kikapcsoltam. Aztán megpróbáltam kicsit komolyabb munkára fogni a kameralámpa és a zoom használatával. Na itt már adódtak kissebb gondok. Kameralámpával bizonytalanná vált a működése, meg-megszakadt a kapcsolat, ami azonnali felvételleállást okozott. Zoom használatával is hasonló jelenséget produkált, csak kevésbé drasztikusan. Az üzemidő utolsó negyedében és csak intenzív zoomhasználat mellett volt jelen a probléma. Végül felraktam egyik féligtöltött gyári akksit is a kamerára, így tökéletesen működött, több órás nyúzópróba elteltével sem tévesztett egyszer sem. Gond nélkül ment a felvétel kameralámpával és a zoom intenzív használatával is. Valószinűleg egy-egy pillanatra átkapcsolt a kamera a saját áramforrására, mikor a külső akku táp kevésnek bizonyult, de én ebből semmit sem vettem észre. A saját akkujából 1perc üzemidő fogyott egy kb. 2 órás teszt során.
    Sajnos, elég jó étvágyú a mi kis kameránk, (majdnem dupláját fogyasztja mint a hc-v500) szükséges valami megoldást találni, úgy gondolom, hogy ez a megoldás jónak tűnik és olcsó is.

Új hozzászólás Aktív témák