Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chrystall

    senior tag

    válasz Ottó58 #4018 üzenetére

    Nekem szaggatgat. A 720p még úgy ahogy elmegy, de az 1080i az már elég gyér. Megy, de elég remegős. Valószínüleg egyrészt benne van ez, amit Tomix mondott, hogy az 50i nem jön ki jól 60Hz-en. Meg valami kínja lehet szoftveresen is a gépnek. Nem tudom mi nem jó a codec-ekben. Csak a Sanyo FH1-em 60fps-es mp4-ei mennek úgyahogy jól, de ha olyan kedve van a gépnek, abba is beleszaggat olykor.

    Az esti felvételre nem úgy átlagban értettem (mármint a beállításokat nézve), hogy rossz, hanem, az Automódra. Persze most ez is viszonyítás kérdése. Van 100 fölött sok kamera, aminél ennek az Autó módja is jobb. Csak tudod, küldtem a multkor a Canon-nak azt a felvételét, ami neked is megvan, aztán az annyira belerögzült a fejembe, hogyha azt látja az ember, akkor utána már húzza a száját, ha a többi nem olyan. De azt én is mondtam azért, hogy manuál módban beállítva már jó szintre feljön a minőség. Épp ezért is írtam maxinak, hogy azért tisztázzuk, milyen kameráról van szó, mert nem arról beszéltem, hogy mint egy 50 ezres kis cuccnál, el lehet felejteni az esti filmezést. Van ez a klán úgy 130-200E között, ezzel a Canon HFm4 szériával, akkor ott a Panasonic V700, JVC Gz-hm550 meg 960, van a Sony CX hírtelen nemtudommennyi, ebben nem ez a Samu folglalja el a főszerepet esti felvételben. De azért csak megüti a kellő szintet. Egyébként meg nekem sose volt a kezemben V700, ami pár tesztet elcsíptem itt-ott, az alapján ítéltem úgy, hogy a Samunak nem olyan jó a felvétele, mint azé, de egyébként djnice hozta ezt fel, tehát gondolom ő összevetett videókat, vagy esetleg ismeri ezt a típust. A Slashcam szerint Samu S10 meg a Pana V700 egy kategória esti felvételben, és azt én is aláírom, hogyha rendesen beállítod, akkor megérdemli ezt a minősítést. De az is tény tehát, hogy van ennél jobb. Nekem speciel most nem ez volt a fő szempont, de azért én se vettem volna meg úgy, ha tudom, hogy menthetetlenül rossz este a felvétele. Én úgy gondolom kategóriájában egy közép szinten áll ebben a tekintetben.

    Egyébként majd töltök fel egy Auto-Manuál-mód esti tesztet, aztán akkor kiderül, mire gondoltam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák