Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chrystall

    senior tag

    válasz djnice #4008 üzenetére

    Pl azért, mert a Panasonic-on:

    -nincs manuális állítógyűrű, ráadásul ezen a Samun tényleg nagyon finoman állít
    -nincs hozzá távirányító
    -kisebb az LCD-je, és az LCD felbontás: 460000 Pixel míg a 3.5-ös LCDjű Samun a felbontás 1152000 Pixel, így normálisan látszik amit állítassz manuálisan
    -Samunál 10000000 Pixel van fotóra, Panasonicnál nem lehet több, mint 3500000 Pixel a V700-on

    Tehát alapvetően ez az állítógyűrű fogott meg, és mellé a nagy, jó felbontású LCD, miáltal finoman lehet és praktikusan manuális beállítást végezni, és látod is közben mit csinálsz. Ezen kívül azt hiszem sima kézikamera kategóriában csak a JVC GZ-HM1-en van ilyen, de az drága volt, így ez a Samu maradt. A Panasonic X900 meg drága lett volna, azt hiszem azon már van ez a gyűrű, egyébként. És akkor ott van, hogy a fotó felbontás is 10 megapixel, és a rengeteg felvételi mód: SD, HD, FullHD. Az a baj akár mit csinálok a gépemmel, szaggatja a Full HD videókat, így meg jól jön, hogy tud 720p-ben is venni. Szóval tömören ennyi. Meg az, hogy egyszerűen érdekelt, hogy mit tud ez a kis cucc. Sok szó nem esik róla, pedig érdekes kis gép, gondoltam teszek egy próbát. Utólag pedig az is bejön, hogy rendes kis jack-es a bemenet, nem mini jack, amitől frászt kapok, hogy mindig kiáll belőle az átalakító, ha rá kell kötni a mikrofont, és zavar a felvételnél. Szóval a sok kis kütyüjével egy apró félprofi kamera hatását kelti, és ez tetszett. Az esti felvétel persze nem olyan jó, mint a V700-on, de megüti a szintet. Autó módban kifejezetten rossz, de ha állítassz az EV-n vagy a rekeszen, akkor jó lesz, nálam special projektorról nézve zajmentes, gépen nem mindig.

    Persze nekem mindig a Sanyo marad a szívem csücske, azokat a kameráimat imádom. De most gondoltam beruházok egy ilyenre, meglátjuk mire képes, ha nem jön be végül, túladok rajta, aztán annyi.

    [ Szerkesztve ]

  • maxika2004

    őstag

    válasz djnice #4008 üzenetére

    :R :R :R :C :C :C
    Pont ezeket akartam irni !

    ... meg ugye azért a végére csak kibontakozott a dráma :- ) :
    "Az esti felvétel persze nem olyan jó, mint a V700-on,
    Autó módban kifejezetten rossz "

    Magyarul jó a kamera csak szarul vesz fel !
    De ha mindez nem lenne elég, engem az "S " betüs névtől már kiráz a hideg is !

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák