Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr.OG

    tag

    válasz djnice #157 üzenetére

    Köszönöm a klassz oldalt, ilyenre vágytam! :C

    Elég meggyőzőek a 12 luxos screenshot-ok, a Sony kifejezetten sötét képet produkál, a Canon zajosat, a Samsungnál fakók a színek, a JVC-nél meg elég komoly 'sárga eltolódás' tapasztalható. A Pana képe bár kissé sötétebb, de nem zajos, és összességében természetesnek hat. Gondolom, ez a rendelkezésre álló manuális kontrollokkal tovább finomítható, ha szükséges. Bár mint tudjuk, jó képhez elég fény kell, persze az is igaz, hogy azért egy szabvány (20 m2-es) nappaliban 20-25 W-os energiatakarékos izzó mellett talán ennél nagyobb fényt sikerül elérni.

    A Samsunggal pont az a bajom, amit az 5 éves Samu Digimax A50-es fényképezőmmel is tapasztaltam, és a teszt is ugyanerre világít rá: a 'noname' (legalábbbis számomra kevéssé ismert) optika miatti széli kromatikus aberrációk, és a gyenge mindőségű, túlvezérelt hang. Úgy látszik, ezeket a betegségeket 5 év alatt sem tudta kinőni a koreai gyártó. Nekem megér annyi plusz pénzt a Pana, amennyivel többet tud (pl. arcfelismerés, videolámpa, széles látószög, talán jobb képstabilizátor, nagyobb zoom, több manuális állítási lehetőség), amennyivel jobb a minősége, és amennyivel (remélem) tarósabb. Meg aztán más érzés egy tesztgyőztest a kezemben tartani, mint egy második helyezettet - de ez csak pszichológia...

    Üdv, és köszi még 1x: :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák