Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HarapósKutya

    tag

    válasz rsolyom #115 üzenetére

    nekem igazából csak a 1080i-vel vannak tapasztalataim, szerintem nincs nagy külömbség a kettő között. A 60 FPS-el már tudsz lassított felvételeket csinálni.

    Amit belinkeltél, az enyhén szólva egy nagy szar! Hiába tud HD-t felvenni, nincs benne rendes képstabilizátor. Írd csak be a youtubba a kamera nevét, és meglátod, hogy miről beszélek.

    Én szerintem nem azon kellene filóznod, hogy i-s vagy p-s, hanem hogy mire vesz fel (miniDV, HDD, SD kártya) mekkora az optikai zoomja, milyen márka, meg hasonlók.

    És abba ne nagyon reménykedj, hogy 100 ezer Ft alatt normális HD-s videókamerát tudsz majd vásárolni(használtan talán). Én nem lebeszélni akarlak, de a Toshiba nem annyira ért a kamerákhoz mint mondjuk a Canon vagy a Sony, esetleg a Panasonic.

    És még valami! Milyen a géped? 4 magos? mert ha nem, akkor nagy kínlódás lesz megvágni és kirenderelni a felvett nyersanyagot. Miért? Azért mert az SD rendszerű kamerák nagyon betömörítik a felvett anyagot, amit aztán majd ki kell tömöríteni, aztán újra vissza! Én a miniDV-t ajánlom. A DV/HDV formátum ebben a szegmensben a legjobb. És a legszebb! Könnyebb vele dolgozni, mint bármely más formátummal.

    Remélem segítettem! :)

    [ Szerkesztve ]

    www.halivud.hu

Új hozzászólás Aktív témák