Új hozzászólás Aktív témák

  • fericske

    addikt

    Trinity Audio Vyrus v1 vs v2

    Ár:
    v1 - 59 GBP
    v2 - 59 GBP (előrendelésben 39-ért vettem, most 49-ért elérhető)

    A v1 már csak boltok raktárkészletéből érhető el újonnan.

    Külsődleges különbségek és tartozékok:
    v1 - cserélhető kábel, fonott, gumírozott (2 kábelt adnak hozzá, egyik sem távvezérlős)
    - 7mm DD hangszóró egység fekete színű tokozásban
    - levehető, cserélhető vetőcsövek különböző hangzások beállításához, 7 variációs lehetőség
    - 3,5-6,3 jack adapter
    - 3,5 L 90 fokos jack adapter
    - 3 pár szilikon harang (S,M,L), 2 pár comply szivacs (M,L), 1 szilikon duplaharang (M)
    - keményfedelű tartó tok, kábelcsíptető

    v2 - fix kábel (szövetborítású, masszív mint egy vontatókötél)
    - 7mm DD hangszóró egység króm színű tokozásban
    - levehető, cserélhető vetőcsövek különböző hangzások beállításához, 12 variációs lehetőség
    - 3,5-6,3 jack adapter
    - 3 pár szilikon harang (S,M,L), 2 pár comply szivacs (M,L), 1 szilikon duplaharang (M), 3 pár Spinfit harang (S,M,L)
    - keményfedelű tartó tok, kábelcsíptető

    Mindkét verziónak minőségi, strapabíró, elnyűhetetlenséget sugalló kivitelezése van, és bővelkednek tartozékokban, hogy ne váljon hamar unalmassá a kis játékszer.

    Hang:
    Hangzásban is van különbség, nem is kicsi, amit nem vártam, mert eredetileg csak a kábelezés miatt variálták volna meg a Vyrust.

    Mindkét delikvens alapvetően akusztikus hangszeres zenéhez lett hangolva. A dobozos hangzás egyikre sem jellemző.
    Ameddig a v1-nél ettől kissé el lehet térni a 7 féle hangzás tuning lehetőséggel, addig a v2-nél hiába van majdnem kétszer ennyi lehetőség, az EDM-re, rockra, de még talán pop zenére is majdhogynem "használhatatlan".
    A v1-ről el lehet mondani, hogy zeneileg mindenevő füles, a v2 viszont igencsak specifikus ilyen téren.
    Mindkettő füles nem toleráns és válogatós fajta a felvételek minőségével kapcsolatban (a lejátszóeszközökkel kapcsolatban kevésbé), de a v2 túl tesz ebben az elődjén.
    Szóval lehet csak az én kollekcióm nem elég jó neki minőségileg, mert pl Palov Stelar kimondottan tetszett róla, de egyéb könnyűzenei stílus szinte semmi.
    A v1-nek van egy egyedi karaktere, amit elsősorban finom, selymes érzetű, pontos, részletes magasai határoznak meg. Aztán van neki egy kissé erőteljes, tiszta, részletező középtartománya, és egy nem kimondottan jó minőségű mélytartománya, ami nem eléggé feszes és részletező a másik két fő hangtartomány minőségéhez képest.
    Ettől a mélyeitől és a rendkívül finom magasaitól lágy hangzásúvá válik a prezentáció ahol a vokálé a főszerep. Hosszan hallgatható, relaxálós, kicsit szinezős "hifis" hang.
    A Vyrus v1 gyűjteménybe illő darab, örülök hogy belebotlottam.Volt, hogy shoppingolás közben megtorpantam a sorok között mikor Mike Oldfield rázendített valamelyik gitárjára, hogy "Nédd má, de szépen szól."

    Ha elmondhatom azt, hogy a v1 "hifi" kategórizálású füles, akkor a v2 inkább stúdió monitor lenne.
    130 óra bejáratás van benne kb.
    Első blikkre tisztább hangja van.
    Valójában nem, csak élesebb (de nem sziszegős) lett a magasa és a közepe is, és laposabb, kimondottan lapos EQ-ja lett.
    Ezzel a látszatra tisztább hanggal pont azt a bájosságát vették el a karakterének ami miatt én a v1-et a "fülembe zártam".
    A részletek terén ő is kimagaslót nyújt a közepek és magasak terén, és talán a mélyek terén többet nyújt minőségben (mennyiségben kevesebbet) az elődjénél.
    A közepek még több főszerepet kapnak, és ez már néhol számomra fülsértő is tud lenni. Nincs relaxálós, nyugis zenehallgatás. Odafigyelős, kielemezgetős lett belőle, de az nem az én világom.
    Az Akg K550 is ilyen volt, ezért is adtam túl rajta.
    Az árkategóriáján túlmutató hangminőséget produkál a v2 is, csak nem az én számomra.
    Olcsón jó minőségű monitor fülhallgatónak ajánlhatónak tartom.
    "Élvezeti" zenehallgatáshoz én a v2-őt nem választanám magamnak.

Új hozzászólás Aktív témák