Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    válasz Ispy #5414 üzenetére

    Ez a pizza kérdés komplett szociológiai és pszichológiai tanulmány is lehetne... De azért vegyük alapul azt, hogy ők kitaláltak valamit ami hagyományként él tovább mert olyan régóta van velünk. És tisztelik a hagyományt. Elterjedt a világban és mindenhol úgy csinálják ahogy éppen kedvük tartja. Persze van némi rugalmasság a történetben, de attól még nem lesz zebra egyik lóból sem mert csíkosra fested. Szóval van pár alap szabály amit nem árt betartani ha jó pizzát akarsz...Az egészben fontos a harmónia. Ha az összetevők között ez megvan akkor jó a végeredmény. Ha nincs akkor csak max úgy fog kinézni mint egy pizza...ahhoz hasonló lesz...de nem igazán az...
    Amit Magyarországon pizza sütés néven művelnek 90%-ban egész egyszerűen nevetséges... Mind alapanyagok mind pedig ízvilágban katasztrófa. Oké, hogy valaki nem szereti a vékony tésztát...de van egy határ. Ha olyan vastag valami mint a karom, akkor az nem pizza... Ha telepakoljuk mindenfélével, csak azért mert itt a megalománia hódít az megint nem pizza...
    Olaszországban olyan pizzát ettünk, hogy sírtam az örömtől... Itthon, meg eddig kb 1 vagy 2 olyan hely volt ami megközelítette... de a többi...hát finoman szólva is gagyi. Olyan triviális hibákat követnek el, hogy nem is értem, hogy vállalják fel pizzériák a terméküket...

    Eléggé furcsán néznénk ha a tradicionális magyar ételeket gagyiba kezdnék el terjeszteni a világon... mert hát az ő ízlésüknek olyan. De a sushi is azért mégiscsak halból az igazi, nem disznóhúsból pl...


    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák