Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bad Pritt

    nagyúr

    válasz brownus #38371 üzenetére

    Ha van idén olyan film, amit moziban érdemes megnézni, akkor az a Noé, legalábbis eddig.
    Az én véleményem az, hogy egy irgalmatlanul erős dráma, amit talán kicsit szükségtelenül is hatásvadász köntösbe bújtattak.
    Ami objektív: a színészek fenomenálisak. Igazából Emma Watson is csak kilóg a sorból, de önmagához képest remek, nagyon nehéz szerepet kapott, talán egy Saoirse Ronan jobb választás lett volna, viszont Russel Crowe, Jennifer Connelly, Anthony Hopkins és némi meglepetésre Ray Winstone is hoztak egy olyan szintet, amibe nehezen lehet belekötni. A látvány ILM minőség, 10/10, látszik, hogy sok munka volt benne és ami külön tetszett, hogy nem fotorealisztikusságra törekedtek, van valami földöntúli hatása mindennek a filmben, viszont nagyon erős kontraszt ezzel szemben, hogy mennyire sivár puszta maga a megálmodott világ (és az emberek benne..). A zene Clint Mansell, felfedezhető volt sok Kis-ázsiai zenei motívum az egész alkotásban, jó munkát végzett, külön kedvencem ez a track kereken négy perctől, itt hallható leginkább, hogy milyen jó ütemet talált Mansell a teljes soundtracknek, nem tudom másképp elmondani, de van egy bibliai hatása.
    A film maga viszont totál szubjektív mindenki számára, ahogy utána olvasgattam, megnéztem Szirmai videóját, az Otherworld-ös srácok értekezését, sok külföldi és honi kritikát meg fórumot, arra jutottam, hogy ez egy nagyon megosztó film és nem is véletlenül. Aronofsky szerintem pengeélen táncolt ezzel a mozival, de számomra pont eltalálta azt az arany középutat vallás, evolucionizmus, mítosz és fantázia között, ami fogyasztható és ami még fontosabb: értelmezhető. Örök közhely a filmeknél, de itt tényleg mindennek helye van, minden jelentőséggel bír és pont emiatt zavar meg sok embert, mert van benne nem kevés anakronizmus (kovácsolás jelenete, aki látta, szerintem érti), sok mítosz, történet és teória, amit belevont Aronofsky a történetbe, ott van a küldetéses ember változása, amit Russel Crowe tökéletesen hoz, a Winstone által alakított Tubalcain pedig egy sokkal komplexebb szereplő, mint azt előre gondoltam volna, de csak Noéval együtt értelmezhető.
    Nem tudom igazából spoiler nélkül mit lehetne írni, ha megnézitek sokan, lehet majd vitatkozni, mert szerintem érdemes. Megértem azt, akinek nem tetszett, mert ki tudja csapni a biztosítékot, néha tényleg önkényesnek tűnhet a rendező, viszont végre van egy olyan film, ami sokat markol és ahogy látom az impaktot, amit a sok emberre gyakorol (moziból kifelé jövet már ölre mentek szinte az emberek) még többet is fog. Látni kell, ennyi. :)

    [ Szerkesztve ]

    Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

Új hozzászólás Aktív témák