Új hozzászólás Aktív témák

  • vegitossj7

    addikt

    Na, a hendi és a védekezés/támadás ugye teljesen változó az embereknél, és mind1 milyen csapattal.
    1500 lejátszott FUT meccs után (kb. 300 ezen patchen belül) itt az én enumerációm/seregszemlém:

    TÁMADÁS:

    - Akármilyen ellenféllel is játszol, a driven pass nélkül szinte esélytelen nyerni. Lehet gyors, szinte ping-pong labdajáratásod, indítani csakis drivennel szabad.
    Azért kell drivennel indítani, mert ha az alap indítást használja az ember, akkor az olyan passzokkal operál, amik üres területet fognak be, vagyis trapéz alakzatban érdemes használni.
    A driven viszont erőt ad bele, és a támadó előtti és mögötti üres területet vesz számításba. Nem minden driven passz ugyanolyan erősségű, sokat számít a Team player trait. Ne félj indítani beinduló embert.

    - A fedezés hatékonyságát elenyésző hányadban használja az ellenfél, így nem számitanak rá, ha te csinálod.
    Lehetséges, hogy zónázik az ellenfél, de akkor mégjobb, hisz tudsz nézelődni. Ha 4* skillesed van, a scoop turn nagyon jól jöhet, de a fake shot is odaver.

    - A beadásokat gyakorolni kell nagyon, mint a fejelést, mint a kifejelést.

    - A játékosaim nagyrésze nagyon agilis, nem gyors. A balance és az agility a 2 legfontosabb tényező a támadófutballban.
    Középpálya:
    Agility=Balance>Ball control>Passing maga>Standing tackle>Mentális statok>Magasság/Gyorsaság>Maradék.

    Támadók:
    Ball control>Balance>Magasság/Gyorsaság>Lövés statok>Mentális statok>Maradék.

    - Az ellenfél kiismerése nagyon fontos, főleg ha kemény nagyon a védelem. Ilyenkor defenzívre kell állítani, és lassítani a játékot, tipikusan középről szélre, vica-versa. Ha kell állítsd le 40 mp-re a játékot és szedd össze a gondolataidat.

    - Vannak formációk, amik hatásosak mások ellen ( 4-2-2-2 vs. 4-3-3, 4-4-2 vs. 4-3-2-1 stb.), de játékfűggő nagyon.

    -Lődd be helyzeteidet, a rövid oldalt kevesen lövik ki viszonylag, erőből.

    VÉDELEM:

    - A legfontosabb stat alapból itt, az erő. Anélkül veszett ügy. Ezek után a mentális statok, majd a maradék defenzív skillek. Lényegében ennyi.

    - Az ellenfeleket 2 csoportra szűkítem: Akik tudnak passzolni és akik futni tudnak. Akik a passzolást tartják elől, azok ellen mindig zónázni kell, maximum harmadpályás letámadás. Majd lesz videó.
    A futók ellen szélen, egyenesen, vagy betörve mindig az arcban kell lenni, 1 méter távlatában.
    Ide kellenek a reflexek és a tapasztalat.

    - A középpályás védelem a leginkább formációfüggő, de 1 embernek mindig szűrnie kell középen, akármi is a helyzet.

    Hendi fogalma és (ki)védelme:

    Sokan panaszkodnak, hogy hendis lett a meccs. Én nem tartom igaznak, aki hendit szeretne látni, az menjen Fifa 14-zni.
    Minden fejben dől el, minden meccset te irányítasz. Ha frusztrált leszel, vagy kényszer alatt játszol, buktad a meccset. Intelligencia és hozzáállás kérdése, hogy kezeled a meccset és az ellenfeleket.
    A legegyszerűbb módja az elvárások manuális csökkentése. (Silver, non-rare csapatok.
    Viszont szerintem a legjobb módja, ha azokkal a játékosokkal csinálsz csapatot, akik a szívedhez nőttek, ám mégsem látod mindenhol. Sabloncsapatok. Gondolok itt, Eto, Leroy fer, Non rare argentín és brazil csapatokra.
    Nem vársz sokat tőlük, mégis megvan bennük az a + ami hiányzik, mondjuk egy Benzemából.
    És itt most nem fos játéksokra kell gondolni, hanem igenis jó játékosokra. Senkinél nem láttam eddig pl. Parejo-t a csapatában. Nézzétek meg, tökéletes.

    Lényegében ennyi, lehet elírtam valamit, sajna mobilról vagyok.

    Ha van bármilyen kérdése ezügyben a nagyérdeműnek, uccu neki.

    [ Szerkesztve ]

    Tévedni emberi dolog, de néha velem is megesik.

Új hozzászólás Aktív témák