Új hozzászólás Aktív témák

  • Tengri

    senior tag

    válasz Abel-0101 #2849 üzenetére

    Budapesten élek, de vidéken nőttem fel. Zöld társasházban élek, aminek az egyik fele ytong a másik porotherm tégla. Sajnos az ytong felében van a lakásom. Előnyei mellett sajnos sok a hátránya is a gázbetonnak. A körülötte épülő újabb zöldházak már mind téglaépítésűek és nem ytong. Oda se ajánlanám a GB dübelt viszont a Duopower szinte mindenhova jó. Vidéken apósoméknál is téglából építik az új sorházban, illetve az idősebb házak is többnyire abból vannak. Apósomék 1977-ben építették a házukat, de az egész utcában a 40-50-60 éves lakóházak mind tégla. Gyermekkoromat szintén egy 70-es években készült társasházban töltöttem ami szintén tégla építésű volt (ha valakinek még mond valamit a szövetkezeti építésű lakások).
    Én azt látom, hogy a környezetemben épülő és már felépült házak döntő többsége téglaépítésű ház.
    Ezért is mondtam hogy a legideálisabb dübel egy szélesspektrumú lenne mondjuk egy SX vagy Duopower a Fischertől.

    "Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

Új hozzászólás Aktív témák