Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ledgeri

    nagyúr

    válasz nincsnév007 #34612 üzenetére

    Gondolatmenetem: Ha felmerül a kérdés, hogy "változik-e a jelszó B-ben, ha A-ban változtatok", és nincs öszekötve a két fiók, akkor felmerül a kérdés, hogy miért változna B-ben a "béta" jelszó, ha A-ban változik az "alfa" "gammára"... Hacsak nem mind a kettőben alfa volt alapból, ami azt jelezné, hogy ugyanaz a jelszó van használatban, így az extra két perc, ami az egyik helyen való másra cseréléshez kell, jelszókezelő használata mellett sem volt rászánva (mindegy, hogy információ, vagy szándék hiányában), vagy talán a jelszókezelő sincsen használva.... amire a válaszom, hogy nagyon ajánlott egy jelszókezelő használatának elkezdése!.
    Az elkezdése alatt meg arra gondolok, hogy kiválasztod, hogy melyik fekszik jobban neked (offline, vagy online kezelés), mi kell neked (csak jelszavak, vagy pl 2fa-k kezelésének képessége), hány eszközön kell neked (kell-e online sync, vagy megoldod magad. másolgatással)... Majd bele-importálod/írod az összes fiókod meglévő fenti (feltételezett nem használat) alapján nem-kimaxolt belépési adatait, majd egyesével átmész az összesen (idővel, de nem végtelenre húzva), és lecseréled mindet a maximum bonyolultságura, és mellékesen frissre. Beleírni, csak mint alap listát amin át kell menni értem, kezdésnek.

    Egyébként kezdésnek bitwarden (mint online tárolt, sok eszközös, online sync-es), vagy kepassXC (helyileg tárolt, magad biztonsági-mentendő, magad szinkronizálós) megoldás a legajánlottabb duó, de lehet vannak ettől eltérőbbek, amik neked jobban tetszhetnek.

    Ha nagyon félrementem gondolatmenetileg, bocsi, csak az alap kérdésed nagyon-nagyon a fentebb vázolt állapotúnak mutatott számomra.

    [ Szerkesztve ]

    // #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Új hozzászólás Aktív témák