Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kiskeni

    aktív tag

    válasz krizmo_ #27089 üzenetére

    Nana, én abba nem egyeztem bele, hogy az okmányaim másolatát vihetik. Ilyen -nevezzük fícsörnek- dolog 2010-ben még csak hírből sem létezett (amikor is regeltem és elfogadtam a feltételeket), illetve NEM kötelező megadni az iratokat amúgysem, használható anélkül is a FB. Ezt csak a monopol helyzetük miatt művelik, mert tudják, megtehetik, hogy behúzzák az okmányok másolatait, mint valamiféle hivatalos szerv, holott nem tehetik meg, de ugye minden a játékstíluson múlik. Ők ezt úgy játszák meg, hogy "gyanús" tevénység észlelése esetén, illetve akkor kérik az iratokat, ha hírterjesztő akarsz lenni valamiféle kényes témában, és akkor is ÖNKÉNTESSÉGHEZ kötik. Eddigi tapasztalataim alapján én ezt igazolni is tudom, de azért ugye mind tudjuk, hogy az gyanús, amiről ők azt gondolják, hogy gyanús, innentől meg már egy karnyújtás a visszaélés elkövetése. Mint mondtam persze, az eddigiek alapján én azt mondom ez tényleg így van ahogy leírták, de biztos van rá ellenpélda is.

    Szóval ja, én nem vagyok az a lázongó típus, akármennyire is azt akarod ebből kihozni, én pontosan tudom anno 10 éve mit fogadtam el és én így jó is vagyok. Csak annyit írtam, hogy ha netán valami mondvacsinált indokkal próbálnák behúzni az irataimat (mert benne van, mégha eddigi tapasztalataim őket is igazolják), akkor én is átváltanék egy kevésbé versenyszerű módba és kicsit a szabályok ellen is mennék (új fiókot készítenék).

    A "nem tetszik a rendszer, nem kell használni" kijelentésedre meg csak annyit reagálnék, hogy az alsó tagozatos öcsémnek idén tavasszal kellett Facebook fiókot csinálnom azért, mert jött a korona, online-ra terelődött minden és az eddig is szorongatóan muszájból (ami halogatható volt) kötelezővé vált egy fiók elkészítése. De persze nyilván, egyszerű kijelenteni, hogy nem muszáj használni. Magyarázd ezt el az alsó tagozatos diákoknak, akiknek a tanárok Face-en küldik a tananyagot. Technikailag persze megkerülhető lenne a Facebook, ezt tudom, de a körülményeket figyelembe véve nem egyszerű.

    Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

Új hozzászólás Aktív témák