Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • reelc

    veterán

    válasz WayneGace #53459 üzenetére

    A többre hivatottat úgy értem, hogy valamikor kreatív csapat voltak. Tudtak újat mutatni. Nem egy sorozat x-edik részének y-odik kiegészítő lemezét gyártják, mert a tulajdonosuk erre ösztönzi őket.
    A jelenlegi fejlesztéseikhez képest többre hívatottak, nem másokhoz képest. Nem a piachoz képest.

    Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne tudnának minden egyes játékuk új részénél új dolgokat felmutatni - biztosan tudnak - de ez nem egyenértékű azzal, hogy új játékot találnak ki. Újdonságot.
    De mint írtam sok csapatnál érzem ezt, már akik nem lettek feloszlatva x évvel a felvásárlásuk után.
    Ne érts félre, én nem szólom le a Sims-et. A kiadó üzletpolitikájával nem értek egyet. Persze, pénz beszél.

    Játszottam a Sims első részével. Láttam, hogy jött ki egy kieg. 2-3-x hozzá. Majd második rész, kiegek, majd ugyanez lejátszódott, 3-ik rész stb. Persze, mert van rá igény.
    Nagyon régen rengeteget játszottam a legelső SimCity játékkal. Hatalmas élmény volt.

    Talán ez jobban szemlélteti, amit mondani akarok.
    2000 (Sims első része) óta hány db "Sims" játék van - most látom, hogy a millió kiegészítő lemez nem is mind Maxis fejlesztés volt.
    Hány SimCity (hm. A Rush Hourt fel sem tüntették) cím.
    Hány Spore játék, ami az új IP-jük.

    Persze a Wiki nem szentírás, de nem akarok órákig azzal szórakozni, hogy kiderítem, ténylegesen mi Maxis fejlesztés belőlük.
    A lényeg az, hogy éveken keresztül láttam a boltok polcain, hogy jön ki ezerrel mindenféle kiegészítő lemez hozzá futószalagon.
    Holott lehet elő tudnának rukkolni egy újabb nagy dobással.
    Az is érdekes, amikor egy fontos tag (cég-társalapító, és kreatív egyén) elhagyja a cégét. Annó Will Wright lépett le, nemrég meg John Carmack az ID-től (szintén társ-alapító volt). Na, meg Peter Molyneux is otthagyott már pár céget.
    De ez az egész az én véleményem. Lehet a világon egyedül gondolom így. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák