Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Beniii06

    őstag

    válasz Fücsök007 #133 üzenetére

    Csak annyi, hogy a másodlagos routerem FW-jét lecseréltem OpenWRT-re(elég régi HW, mégis gyorsabb mint gyári TPlink), így a ping ~14 ms (13.38ms volt a legjobb speedtesten). 73/5-ös sebességgel. A poén az volt, hogy még az eredeti routerem után kötve is dupla NAT-tal alacsonyabb volt a ping, mint csak az eredetivel(Ne kérdezd én sem értem).
    Online játékokban nagy különbséget nem vettem észre, csakhogy az eddigi 36-39 ms ugrálás abbamaradt és lett belőle stabil 34-35(ez élehet pontatlan is, mert átlagot számol a gép kerekítve) szóval nem egyértelmű javulás, de mintha érzésre gyorsabban töltődnének a weblapok és játék patchelésnél/letöltésnél kiadja a full sávszélt 8.7 MB/s-el, míg a régi routerrel 8.5, ritkán 8.6 MB/s jött.

    Szerintem a speedtest sem pontos, mert a fel nincs 5 Mbps tuti, csak max ~4.5Mbps
    [kép]

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz Fücsök007 #133 üzenetére

    A fejlesztésről nem tudok semmi újat, ha arra is kérdeztél, csak megerősíteni tudlak a topik indító hsz-edben leírtakkal, a jelenlegi koaxos hálózat marad és az analógot megtartsák. Szervízes emberekeet nem láttam a környéken a jó idő ellenére "építkezés" seem volt. Mondjuk ezzel már választ is kaptam az egyik kérdésemre miszerint ED3.0-ra fejlesztenek, mert ED3.1-nek pont az a lényege, hogy az analóg adást dobják és helyére több csatorna megy a netnek, így le 1.2 Gbps lenne a max elméletben :Y , fel meg 22 Mbps.
    ED 3.0-val 500 Mbps lesz a maximum le elméletben és fel 22 Mbps. Így én olyasmire számítok mint a UPC csomagjai: 120/10, 240/20 és 500/22.
    Aztán itt kb ki is fújt a dolog, mert ha már egy harmad optikával kétharmad HFC-vel működnek, mindegy ha átépítik optikára azt sokkal olcsóbb fentartani és csak remélni tudom nem fog olyan történni mint a fentebb említett cégnél: túlerőltetett koaxolás és ami még durvább, hogy megcsinálták az optika hálózatot(29-es körzet) fullra kiépítették, a házba megy be az optika és ott pár átalakítóval koaxra alakítják át!! :W az emberek meg kapják a koaxos modemet CsodaBox néven vagy hívhatjuk lag csodának is.
    Végülis mindegy ez nem is idevaló, csak érdekességnek írtam, de a lényeg, hogy minőségi broadcom eszközök legyek szétosztva az emberek közt modemként- akár HGW-t is elfogadom, csak bírja a terhelést. Nem kell nagy forgalomra gondolni elég (online gaming + film stream a tv-n + vezetékes telefonálás vagy 2 pc +1 telefon használata egyidejűleg ne fektesse meg) akár modem módban is.

    "Got any other secret weapons?"

Új hozzászólás Aktív témák