Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bendőke

    tag

    válasz katt777 #9511 üzenetére

    Egy dolog a növényzet és más a domborzat. Utóbbiban az elmúlt pár ezer évben kialakult változások nagyobb része közvetve vagy közvetlenül emberi behatásra vezethető vissza (közvetlen pl. kunhalmok, közvetett az erdőirtások miatt kialakult csuszamlások). A Földközi-tenger vidékének és a Kárpát-medencének a növényzete is emberi behatásra lett olyan, amilyen, de úgysem fogsz meggyőzni arról, hogy a domborzat pár ezer év alatt jelentősen változik olyan tektonikailag - emberi időtávlatban nézve - nyugodt, mérsékelt égövű területen, mint Cyrodiil. Nem mondom, ha sivatag lenne, akkor persze, a dűnék évente több métert vándorolnak. Több száz, egy-két ezer éves folyamat például arktikus/szubarktikus környezetben a gleccserek visszahúzódása és terjeszkedése, ehhez kapcsoltan a tengerszint eusztatikus emelkedése vagy süllyedése, ehhez kapcsoltan a domborzat, illetve a partvonal változása. Egy vulkán környezetében is bármikor előfordulhat nagy területet érintő - az előbbieknél még sokkal gyorsabb - változás, pl. egy törmeléklavina akár több száz négyzetkilométeres területen megváltoztatja a domborzatot pár perc - egy óra alatt, a szupervulkáni kitöréseket meg szóba sem hozom, de vulkánnal sem találkoztam Cyrodiilban.
    Nem kell nagymértékű változásra számítani pár ezer év alatt, ez földtanilag elhanyagolható idő.

    A rosseb tudja, a daedra hercegek valami istenszerűségek, és a Biblia szerint Isten létezett az univerzum létrejötte előtt is... de ebbe ne menjünk bele, mert messzire vezet. Esetleg ha Gypsfulvus talál valamit a könyvtárban, akkor megoldhatja ezt a kérdést, de szerintem lényegtelen. Amúgy én pl. nem is tudtam, hogy a Dark Seducerek és a Golden Saintek is daedrák, és eleve a hercegekre gondoltam, nem a Markynazokra, stb.

    [ Szerkesztve ]

  • Kareszovics

    addikt

    válasz katt777 #9511 üzenetére

    8xAA 8xAF HDR ON 1600x900 32 bit External Shadows 7/10; Grass Distance 70% VSync ON

    Ezekkel a beállításokkal kültéren 15-55 FPS-t produkál, helyzettől függően. Az összképet az rontja igazából, hogy van hogy egy sima kamera forgatás össze-vissza dobálja az FPS-t.

    http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

Új hozzászólás Aktív témák