Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • settenkex

    tag

    válasz maj-viktor #229 üzenetére

    Szia Viktor!

    Teljesen jó döntés kezdésnek ez a kettő! Sőt, pont ezek az ajánlottak. Ha túl egyszerűt választanál, azzal úgyis csak a gond lenne, mert nehezebb irányítani. Volt a kezembe ilyen minidrón, ami tényleg csak játék, még az SJ4000-nél is könnyebb volt... Teljesen más volt egy olyat, illetve egy drágábbat irányítani. A kisebbet nehezebb, mivel "butább"... :) Volt kezemben egy Parrot AR.Drone2 az kezesbárány volt... Csak a mobilos irányítás nem jött be annyira...

    A CX-20 nagyon jó drón, jelenleg ár/értékben talán a legjobb, csak arra kell figyelni - amire Gery már felhívta a figyelmet - hogy a rotorok rögzítése hülyén van megoldva (asszem már javították) és könnyen leesett a probeller. Ez okozta amúgy Gery drón zuhanását is...

    Az Open Source annyit jelent, hogy a drón lelke egy Ardupilot vezérlő, így használhatsz hozzá Mission Planner szoftvert is (még andoridon is megy). (Csak frissíteni nem szabad a firmware-t) Ezt amúgy egyedi drónok készítéséhez használják, gyakorlatilag egyszerűvé teszi az egészet.
    Ha pl a CX-20-ban ez megkattan, könnyű cserélni egy másik ilyenre... A drón többi elektronikája, meg már inkább csak a motorvezérlő, és az egyéb kiegészítő elektronika (nem sokminden).
    Másik előny, hogy tudod bővíteni is: van aki telemetriai érzékelővel toldotta meg :)

    De az idei CES-en rengeteg új drón jelent meg, amikről indítottam egy cikksorozatot, ha van kedved nézzed meg :)
    Pl a másik ajánlott Walkera is jött ki újdonsággal

    Okosotthon: https://diysmarthome.hu

  • mm89

    őstag

    válasz maj-viktor #229 üzenetére

    Tudom, Gery már írta a tervet :)
    Az ötlet jó, az időzítés is :)

    Nem csak neked:
    RCMODELL fórum. Rengeteg hasznos téma.
    Én ha a syma x5c1 után tovább akarnék (még nem tudom, akarok e annyi pénzt rákölteni erre a játszadozásra :D ) lépni, akkor építenék magamnak inkább egy gépet. A cx20 árából már igencsak jó cuccot lehet kihozni szerintem.

    ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

Új hozzászólás Aktív témák