Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz woryz #840 üzenetére

    Nekem sem ment mindig elég kényelmesen távolra az égben a kamera pusztán a görgővel, de ha utána még forgattam rajta bekattintott egérgombbal, akkor már sokszor bőven elég lett. Sőt, én egy idő után meg is szerettem azt a fajta irányítást, hogy a taktikai kamera nagyjából fejmagasságban lebeg körbe, mint ha egy ötödik jelenlévő csapattag, vagyis inkább egy láthatatlan irányító lenne, aki mindig tetszőleges szögből látja az eseményeket, de nem madártávlatból.
    Szerintem így mindenképp látványosabb a játék és a betanulási idő után még akár jobb is a kezelés (bizonyos értelemben precízebb és átláthatóbb), hogy több tekintetben szabadabb a kamera (még ha a plafon kicsit alacsonyabb is néha és szokni kell, de sokkal több minden tudsz vele csinálni, mint régebben, jobban az ízlésednek megfelelően mozgathatod).
    Összességében ez szerintem értékes fejlődés volt, nem áldozat a látvány vagy nyers újítások oltárán. Elláthatja azt a szerepet is, mint a régi, de többet is tud.

    Szerepjáték szempontból viszont talán hátrány, hogy így esetleg könnyebb egy taktikai kamera mögé képzelni és azonosulni egy "láthatatlan akarattal", mintsem a story szerinti főhőssel, ha egyfajta élőlénynek érezhető a kamera.
    Erre csak most gondolok így vissza, de érdekes felfedezés számomra, hogy egy idő után én szerintem így tettem, most az emlékeimben "érzem a kamera jelenlétét" a harcok helyszínein. Az "ő" szemin át látva emlékszem vissza. Gondolom azért is van ez, mert tud lebegni a föld felett, és az emberektől gyorsabban mozog, de van némi tehetetlensége, és nem utolsó sorban nem tud áthatolni a legtöbb fizika tárgyon, vagy mágikus falon sem (esetleg ha "hiba" jelleggel "átesik", vagy ha észrevétlenül siklik át egy apró akadály felett lebegve).

    SPOILER

    Összeesküvés elmélet: a Bioware ezt direkt így akarta. :DD A következő részben kiderül, hogy a taktikai kamera igazából a Justinia-t is megszemélyesítő entitás, aki végig rövid dróton rángatta az Inquisitor-t és közeli társait. :))

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák