Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • R1200GS

    aktív tag

    válasz nkAAA #5 üzenetére

    A hideg ellen jó a heat stone. Többet szoktam belőle csinálni, és ha "bázis" körül tevékenykedek akkor cserélgetem. Rendszerint ég a tűz és mindig van egy meleg kő mellette. Ehhez érdemes erdőket felégeti, hogy legyen szened, gyorsabb mint a favágás. Legelőszőr én is meghaltam a hideg miatt. Akkor még nem tudtam a kőről, és melegedni jártam a tűzhöz, de egy idő után meguntam. A kő miatt is járkálni kell a tűzhöz, de így nagyobb távolságokat megtehetsz.
    Varrtam egy kötött sapit is, de önmagában kevés, kell a kő mellé.
    Ha messzebb mentem valamiért, pl bányászni, vagy pókhálót gyűjteni akkor csináltam egy tűzhelyet a közelben és ott is tartottam egy csere követ.

    A bölényeknek ha piros a hátsója akkor támadnak, de el lehet szaladni mellőlük.

    Itt található a mentés:
    C:\Users\Users\AppData\Local\FLT\Steam\219740

    Időnként ki szoktam másolni, és nem kell teljesen elölről kezdeni ha meghalsz. Vannak helyek amik visszahoznak egyszer halál után. Valamint azt hiszem ez a bábú is arra jó. Én inkább visszamásolgatom, az egyszerűbb.

    Nagyon sokáig csak szárított nyúlhúst ettem, de a főzéssel sokkal jobb kajákhoz lehet jutni.
    Szerintem az egyik legjobb kaja a Pierogi. De kell hozzá tojás, zöldség, és bármilyen hús (szörnyé is jó), meg egy negyedik alapanyag ami mindegy.
    Ha vészesen csökken a sanity arra jó a Taffy. Csak méz kell hozzá, ezért egyszerű, de más módon is lehet védekezni ellene, nekem ez jött be.
    Ha fogsz madarat, és kalitkába teszed, valamint hússal eteted akkor ad tojást, a szörny húsért is. A magokat megújítja, nem eszi meg.

    Ha aranyra van szükséged a disznó király a legjobb megoldás. Húsért, tojásért, és még néhány dologért aranyrögöket ad.

    Egy idő után a kutyatámadások elég bosszantók és halálosak lesznek. A sok favágásért nekem életre kelt néhány Treeguard és a bázis körül ólálkodtak, de előtte le kellett rázni. Ha jöttek a kutyák akkor felé csaltam őket, így megoldotta nekem a problémát.
    Nemrég csináltam egy kőből kirakott folyosót amit csapdákkal telepítettem be. Ha jönnek a kutyák akkor becsalom ide őket. 10-12 csapda majdnem minddel végzett, ha marad is kutya azt már le lehet csapkodni. Utána csak a csapdákat kell visszaállítani, és a maradványokat feltakarítani.
    Végre csináltam pár disznóólat is. Ők is lenyomják a kutyákat. Ha szerencséd van mindkét oldalon lesznek veszteségek, és szórnak el hasznos cuccokat.

    Pókhálót úgy szoktam szerezni, hogy csinálok 6-8 csapdát amit a fészek körül eldobálok, és felé csalom a kispókokat. Ha teljesen kiürült a fészek akkor szétverem. Adhat tojást is amit lerakhatsz. Most a következő terv egy pókfarm létrehozása. Körbe akarom keríteni kővel, és 2-3 tojást lerakni. Így nem kell nagyon messzire menni pókhálóért.

    Ezt mind a wikiből szedtem vagy a youtuberól, nem magamtól jöttem rá.

Új hozzászólás Aktív témák