Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • radio100jozs

    őstag

    válasz MK VII #2598 üzenetére

    Szerintem ezt kár tovább ragozni, mert ami neked evidens, az másnak nem, ilyen alapon miért nem mindenki csak Suzukival jár, ugyan oda elvisz mint a merci. Így szerintem kár feszegetni, hogy másnak miért van több fogyasztása, az az ő szokása, és erről szól az okostelefon, hogy használjuk.

    Azt meg most nem magyarázom, hogy miért fogyaszt ennyit, mert akkor nagyon nem érted a mai kort, hogy miről szól az internet, és azt mire is lehet használni, és azért, mert te ezt esetleg nem tudod kihasználni, nem ismered, nem érted, attól még más használja, érti ezt a dolgot.

    [ Szerkesztve ]

  • qnadam

    veterán

    válasz MK VII #2598 üzenetére

    megkérdezted, mire megy el, én leírtam. igen, meg tudom oldanispotify nélkül is, tudok zenét másolni penre, a spotify is tud albumokat meg playlisteket menteni, a képeket kábellel is le tudom húzni a telefonról, sőt tudok wifire is vadászni, amerre járok.

    de.

    egyrészt. nekem család révén flottás mobilcsomagom van, aminek a feltételei nem rosszak (nyilván nem is összevethető a legjobbakkal, de nem vagyok hajlandó kiadni a kezemből a számomat), viszont a mobilnet mellé drágább mint a listaár, így 3 gb nem kerül érdemben kevesebbe, mint egy iqpro korlátlan.
    másrészt. nagyfiú vagyok, és megtehetem, hogy többet fizessek azért, amitől kényelmesebb az életem. hogy ne kelljen külön letöltögetni a zenéket, ne kelljen előre kitalálni, mit szeretnék hallgatni, ne kelljen ide-oda tologatni a fájlokat, és ne kelljen folyamatosan kérdezgetni, hogy miawifijelszó mértnemkapcsolódik jajdelassú. fél giga mobilnettel is el tudnék lenni, sőt nullával (meg okostelefon meg spotify meg autó meg minden nélkül). a levegőből jövő rádióról ne is beszéljünk, nem alternatíva. a telefonomonban nincs vevő, a lakásban talán van valami zsebrádió elásva, kocsiban be sincsenek állítva az adók. mindenkinek jobb ez így.
    harmadrészt nekem már rengeteg időt-rohangálást-idegeskedést megspórolt az, hogy gyakorlatilag bármikor és bárhol hozzá tudok férni bármihez (főleg a nasom tartalmához), így ha a fentiek nem lennének, valószínűleg akkor is megérne nekem kevesebb mint havi 5e forintot, hogy ne kelljen számolgatnom, mennyi van hátra a lassításig és mikor jön a hónapforduló.

    tl;dr: attól még hogy ezek szerinted felesleges dolgok, másoknak nem biztos. ha neked nem fontos, akkor ne használj sok mobilnetet. csak azt nem értem, miért fáj neked, hogy másnak meg van rá igénye.

    Sontir Fel @2600: rendszeresen felbukkannak már évek óta.

    [ Szerkesztve ]

    istálló? gazemberség? hupákolás?

Új hozzászólás Aktív témák