Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • totyax

    aktív tag

    Üdv, ide lettem irányítva mivel kiderült a LAN-os netnek külön topikja van. Nem fogom még egyszer leírni, akit érdekel az első tapasztalat.

  • totyax

    aktív tag

    válasz radi8tor #4443 üzenetére

    Nekem nem realtek van, hanem marvell. Azt nem látom hogy most half vagy full duplex. Ha átállítom direkt 100Mb/s-re, akkor 1 Gb/s lesz a létrejövő kapcsolat. Ha 1Gb/s-re állítom, akkor meg nem tud kapcsolódni :) A speedtest.net továbbra is azt mutatja, hogy a letöltés oké, sőt akár duplája (40Mb/s), felfele viszont csak 2-3Mb/s.

  • totyax

    aktív tag

    válasz McLaca #4446 üzenetére

    Helló!

    Mivel a net LAN net, ebből kifolyólag szerintem egyértelmű, hogy nem kell modem, LAN hálózatokon az amúgy is igen-igen ritka :D.

    Bekötés előtt nem tudtam milyen lesz. Az hogy a lanosok külön topikba tartoznak, azt meg nem találtam ki, de szóltak. Ha kitalálod hogy ez se a megfelelő topik, megyek tovább.

    Átvágni egyik kábelt sem kell ahhoz, hogy a kábelcsatorna fedelét leszedjék, mivel a kábelcsatorna fedelét fogják elvágni, tekintettel arra, hogy azzal nem okoznak kárt. :)

    Csináltál te már ilyet valaha? Tényleg teljesen életszerű, hogy egy ráfeszített hálókábel miatt elkezdik elfűrészelni a többi kábelcsatorna tetejét. Ha ne adj isten valamelyik tele van, vagy úgy áll a kábel, akkor szépen belevághatnak, és akkor kezdődnek csak a bajok igazán. Persze ha te már csináltál ilyet, akkor mesélj a technikáról, mert én nem nagyon tudom elképzelni. Maximum azt tudom elképzelni, hogy a kábel felrakása előtt vágják át a kábelcsatornák tetejét, hiszen van hová kiemelni a vágás idejére, és utána sem kéne halálszorosan ráfeszíteni az utp kábelt. Arról nem beszélve, hogy hivatalosan az utp kábelt nem is szabadna 90 fokban hajtani.
    Amúgy mint írtam, az upc koax nem megy át az összes kábelcsatorna tetején, tehát ők érdekes meg tudták oldani valahogy annó.

    Oka nagyon egyszerű, a külföldi sávszélesség igen-igen drága

    Az hogy drága, az nem az én problémám szerintem. Az internet pedig nem korlátozódik az anyaországra. Nekem külföldről Magyarországra DSL-ről megvolt a hivatalos sebesség.
    Szóval ez az indoklás nálam nem jön be, sőt viccesnek találom, de ennyi pénzért egyelőre ez a szolgáltatás nekem megfelel.

    Kösz az infókat.

    [ Szerkesztve ]

  • totyax

    aktív tag

    válasz Gonosz15 #4449 üzenetére

    A mikrós példa nem érv, főleg hogy ha neked nincs józan eszed, akkor ne próbálj meg mást hülyének beállítani. Az ÁSZF-et nem olvastam át, ritka gerinctelen dolog, ha ilyen lényeges paraméter, mint a tényleges sebesség és annak korlátozása valahol a sok apró betűs rész között van elrejtve. Ez röhej. Hogy a te szinteden próbáljak fogalmazni, ha veszel egy autót, aztán kiderül hogy esőben/országúton max 30km/h-ra képes, akkor te nyilván elégedett vagy mert megtalálod az ÁSZF 300. oldal 5.bekezdésében :)
    A sebesség annyira lényeges adat, hogy ez van elsődlegesen feltüntetve, tehát az erre vonatkozó további adatot nem kéne elrejteni valahová. Arról nem beszélve, hogy amit kinyomtattak szerződést az gyakorlatilag olvashatatlan, lusták voltak tonert cserélni, vagy spóroltak. De még ha a szerződésben benne is van, akkor is a szerződés megkötése előtt illene közölni az ügyféllel. Nem tudom a mikrós logikáddal feltúnt-e az, hogy a cégek kötelesek feltüntetni egy ideje a minimum garantált sebességet, ez az ügyfelek tájékoztatása miatt van. Ugyanígy akkor fel kéne tüntetni a "külföldi" sebességet is (és ez nem mikrós logika).

  • totyax

    aktív tag

    válasz McLaca #4448 üzenetére

    DSL az nem a feltöltésről híres, ahogy írtam a le/feltöltés megvolt, ez 3584/512kbit-et jelentett.

    Nem a lakás kábelcsatornájának a megszüntetéséről van szó, ahol van ügye egy szem csatorna és slussz. Most is volt a kezembe fedél, hiszen én fejeztem be amit elkezdtek, és új csatornát is raktam fel. Hogy mi ronda az jó kérdés, ha beviszed csőbe és bevésed, akkor pont a digi szerelők fognak frászt kapni ha kijönnek bevezetni a kábelt, vagy azt csinálják mint nálunk, hogy még a kábelcsatornába se húzta bele, hanem szépen vitte a kábelcsatorna fölött, ott, ahol az upc kábele is ment.
    A hajlítási leírásod nem túl meggyőző, hajlítani ügye nem lehet mert ráfeszül a kábel, kihúzni meg talán a szekrény fele, de akkor ki kell húzni az összeset (ha van annyi hely persze, hajlítási lehetőség figyelembe vételével), aztán meg vissza. Jó móka csak azért, mert a digi szerelők lusták, és gyorsan akarnak végezni. Akkor legalább csinálták volna úgy mint az upc-sek, hogy rögtön kint van egy csatlakozás, amit meg lehet bontani. És máris egyszerű a helyzet.
    Bent ugyan van készítettek ilyen bontási lehetőséget az ajtó felé, de mi van ha épp senki sincs otthon?

    Ilyen alapon az utp kábelt sem lehetne kábelcsatornában vezetni a többi elektromos vezeték mellett.

    Üdv neked is :)

  • totyax

    aktív tag

    válasz rocket #4462 üzenetére

    Nem vártam ki végig a 45 percet, első 5 percben stabilan 150kb/s volt a sebesség. Ez nem túl sok :)

  • totyax

    aktív tag

    válasz Gonosz15 #4459 üzenetére

    Egyetlen olyan szolgáltató sincs, aki külföldre garantálja neked az itthoni belföldi sávszélességet, mert ez lehetetlen.

    Mondok egyszerűbbet, kimész az utcára, valaki pedig istenesen pofánvág. Ha többen is pofánvágnak, akkor egyáltalán nem kérsz segítséget, mert megszoktad? :)

    Az internetről annyival töltesz amennyivel a másik szerver/felhasználó FEL KÉPES tölteni és ezt a szolgáltatód nem képes befolyásolni, ergo nem tőled vagy a szolgáltatódtól függ.

    Lehet hogy félreolvastad, de nem a letöltési sebességgel volt bajom, hanem a feltöltéssel. Ez pedig azzal lett indokolva hogy "drága a sávszélesség". Tehát ha azt se tudod miről van szó, akkor ne akard megmagyarázni :)

  • totyax

    aktív tag

    válasz McLaca #4457 üzenetére

    Az egy dolog, hogy a DSL-nél hozta a sebességet a net, olyan picsányi feltöltést nem is művészet teljesíteni

    Viszont ha a szolgáltató tolvaj szemétláda, akik fizetett emberekkel hülyítik a fórumozókat, akkor elhitetik a néppel hogy ez pedig így van jól. Ha a DSL szolgáltató is ilyen szemétláda lett volna, akkor bizony dupla/tripla sebességgel reklámozta volna a csomagjait, és nem is mentek volna annyit. A torrentes példád sem helytálló mert sima ftp-vel is töltöttem fel magyar szerverre 1 azaz egy szálon, és a sebesség megvolt.
    Láttam hogy Mo-on a DSL sebességét nagyon megnövelték (ész nélkül) holott ott a központól való távolság nagyon lényeges, tehát borítékolható volt a sok panasz, hogy nincs meg a sebesség. Tehát lehet ám a szolgáltató is hülye, sőt a DSL szolgáltató is.

    Egyrészt olyan szó, hogy ügye nincs, legalábbis abban a kontextusban, amiben te használod.

    Ha nem tudsz magyarul, nem csoda ha szövegértési nehézségeid vannak. Ügye.

    És mivel több tíz méterrel dolgoztam, van fogalmam róla, hogy viselkedik a csatorna. Ebből kifolyólag írtam, hogy amit bent meg tudtam vele csinálni, azt kint a lépőcsőházban is meg lehet. Érted már?

    De bent a lakásban a kábelcsatorna közepére nem lett ráfeszítve egy kábel. Érted-e már?

    Csőbe berakást, meg bevésést senki sem írt rajtad kívül, nem tudom, ezt honnan a
    bánatból szedted.

    Onnan picim, hogy te írtad Egy egész lakásban eltüntettem a kábelcsatornákat
    Márpedig ha nem likvidálod a vezetékeket, akkor bizony azt csőbe kell rakni és a csövet bevésni, befalazni. Más út nincs az eltüntetésre. Persze lehet szórakozni álmenyezettel meg gipszkarton falakkal, de rádnézve ezt nem tudom elképzelni.

    Amúgy meg miért nem jó a lakáson belül a UPC kábel mellett neked a digi kábele? :D A UPC-nél nem gond, ha ott húzza, de a diginél igen? Mi bajod van neked tulajdonképpen?

    Olvasd el mivel kapcsolatban írtam ezt, és akkor nem kérdezel butaságot.

    Evidens (nekem és minden józan paraszti ésszel rendelkezőnek), hogy másfél-két méterrel arrébb fogom felszedni a csatornát, elhúzon 4-5 centire az alaptól, így már alá lehet nyúlni csípőfogóval, elvágom, kihúzom 10 centit a fallal párhuzamosan húzva, hogy a digi kábelei alól kijöjjön, utána már lepattintható. De tudod mit? Ha sokáig vergődsz még ezen, inkább lefényképezem. :)

    Mi tart vissza ugyan?

    Apropó, ha ennyi bajod van, mondd fel a szerződésedet. Megteszed? Nem.

    Nekem nincs bajom, leírtam a bekötési tapasztalatot, és erre jött két ember, aki mindenáron meg akarta nekem magyarázni hogy és pediglen minden jól van. A szolgáltatót még le se basztam. :)

    Na most akkor leírom még egyszer lassan hogy te is felfogd.

    1. Mi a pék faszáért nincs az utp kábel megbontva egy csatlakozóval a bejárat felett (ahogy az upc kábele is!), ha egyszer a kábelcsatornák felett vezet át azokon keresztbe? Ha jól meg van húzva akkor ahhoz szerszám kell meglazítani (tehát a szomszéd gyerek szórakozásból nem fogja), de mégiscsak egyszerűbb, mint kihuzigálni a kábel alól meg csatornát vagdosni. Röhej! Ráadásul aki ártani akar az meg fog egy fogót és elvágja, azt pedig megteheti most is. Jobban belegondolva át is fúrhatták volna a falat valami kímélő módon, tehát ütés/kalapálás nélkül, és akkor egyáltalán nem lógna láthatóan semmilyen kábel. Ja hogy ez mind meló? Inkább szórakozzon más azért, mert én lusta disznó vagyok?

    2. Ha már egyszer nem raktak rá csatlakozót mert siettek vagy lenyúlták a szerelők a két f csatit, akkor miért feszítették olyan istentelen szorosra a kábelt a csatornákra? Hiszen ahhoz hogy a csatornát huzigálhassa a galamblelkű villanyszerelő, ahhoz az is kell hogy tudjon mozogni a csatorna anélkül, hogy széttépné a kábelt ami ráfeszül.

    Attól hogy mindenhol rosszul szerelték én nem fogok hanyatt esni tőle, és elfogadni szent igazságnak. Abban is biztos vagyok, hogy ezekre az egyszerű észrevételekre nem fogsz tudni értelmes választ adni, talán mert mások az érdekeid mint egy sima előfizetőnek.

  • totyax

    aktív tag

    Lejárt a szerkesztésre való idő, és most látom hogy hülyeséget írtam, mert az upc koaxa az természetesen nem UTP kábel, az UTP megbontására nem felel meg két f csati, de a lényegi mondanivalón ez nem változtat.

  • totyax

    aktív tag

    válasz F.B.I. #4697 üzenetére

    Van, az ember :) Ha bérházban laksz örülj hogy működik, próbálj más csatornát. Bár a router valami g+ -t ír, de szerintem azt csak ő tudja, tehát reálisan van 20mbit-ed ami megoszlik a le-fel töltésben. Az is lehet hogy a titkosítás amit rányomtál lefogja a prociját, tehát egy rövid ideig próbálj sebességet titkosítás nélkül. És hát próbáld meg úgy is, hogy a wifis gép közvetlen a router mellett van... a sebesség mindkettőben auto legyen, és "g erőltetve. Van mit próbálgatni amíg rá nem szánod magad egy tisztességesen bekábelezett házra.

  • totyax

    aktív tag

    válasz F.B.I. #4699 üzenetére

    Ha vasbeton akkor nincs esélyed, a csatornákat pedig egyszerre kell váltani a wifis hálókártyán és a routeren :)

  • totyax

    aktív tag

    válasz F.B.I. #4706 üzenetére

    A szabványok azért mégis csak szabványok, hogy mennyi ebből a valóságos, azt is írtam. Tehát ne azt a megoldást válaszd hogy sápítozol mert valaki azt mondta jó ez így, hanem próbálgasd végig a tippeket amiket kaptál. A routered különben is azt írja hogy nemhogy a saját sebességét, de elvileg még a szabvány kétszeresét is tudja.

  • totyax

    aktív tag

    válasz Atapi #4708 üzenetére

    Én is írtam azt hogy azt a dupla sebességet kétségesnek érzem, de nem hiszem hogy csupán marketing agyszülemény. Lehet hogy a saját PC kártyái drivereiben megvan hozzá a támogatás. A NAT nem tudom hogy jön ide, neki az a gondja hogy lassú a net, a speedtest-hez se kell NAT szerintem.

  • totyax

    aktív tag

    válasz Atapi #4711 üzenetére

    Ezért is írtam hogy ha pl a tikosítást leveszi, akkor tehermentesítődik a proci, tehát ha gyorsul, akkor lehet látni hogy a proci nem bírja. Amit írtál aztán ahhoz nem tudok hozzászólni.

  • totyax

    aktív tag

    válasz F.B.I. #4713 üzenetére

    Szerintem semmit sem próbáltál ki, mert hülye vagy hozzá. Egy modemet kicserélni egy hozzád hasonló is tud :)

  • totyax

    aktív tag

    válasz F.B.I. #4715 üzenetére

    Kisfiam, a helyzet az, hogy az ilyeneket mint te szokták (jobb helyeken) fórumokról azonnali hatállyal kibaszni, ugyanis a te fajtád a legrosszabb. Mert az hogy van egy problémád az egy dolog. Beírod mert hülye vagy hozzá magadtól megoldani, semmi gond. De aztán az, hogy a segítőket, akik idejüket és energiájukat arra fecsérlik hogy segítsenek neked lehülyézed, csak azért mert találsz egy számodra szimpatikusabb választ, annál nagyobb ganajságot elképzelni sem lehet. Egyszerűen elveszed az embernek a kedvét a segítségnyújtástól, hiszen legközelebb nem lehet tudni, hogy akinek segít az megköszöni-e, vagy leanyázza, mert neki úgy jó. Szóval ezeket vésd az eszedbe kisfiam, ha problémád van, akkor légy alázatos, vagy oldd meg magad, ha annyi eszed van.
    Az arra való célozgatás pedig hogy "nem tudhatod kivel beszélsz" még rátesz egy lapáttal, ami azt jelzi hogy idegileg is problémáid vannak, ugyanis ez fenyegtés. Én azonban magasról leszarom ki vagy te, csak azt látom hogy egy szaralak vagy. Mindezt azért is írtam le, mert én egyáltalán nem vagyok beszari, egy kitiltás bőven megéri nekem, ha egy ilyen öntelt fórumzüllesztő hülyét mint te, helyreteszek. Ennyi kisfiam, emésszed.

  • totyax

    aktív tag

    Miskolcon elkezdett szarakodni a digi. Ismerősnél mikor ott voltam (új bekötés után) bizonytalan volt a betárcsázás, néha ment, de sokszor meg nem lehetett betárcsázni sokáig "távoli számítógép nem válaszol", persze ha épp olyan kedve van, rögtön csatlakozik. Nálam pár napja meg szintén nem lehet stabilan csatlakozni, de nálam azt írja ki hogy "a távoli számítógép foglalt". Aztán néha fogja magát, és sikerül mégis. De lehet órákig nem. Ami érdekes, hogy az üszi mindkét esetben azt mondta, hogy úgy látják az eszközeik rendben mennek... ezek szerint vagy meg se nézték az eszközeiket vagy hazudnak. Nem létezik hogy két egymástól egyértelműen eltérő alapvető hibát nem észlelnek. Felhívni a digit sem olcsó mulatság, ha nincs digis telefonja az embernek.

    Azonkívül nagyon arrogánsan azt nyomják hogy ha kimegy a szerelő és hibát nem talál a saját laptopjával, akkor több ezer ft kiszállási díj. Mivel a hiba bizonytalan lehet épp akkor megy a csatlakozás, mikor kijönnek. Sacc késő délután/este romlik a helyzet, de olyankor meg ugye nem dolgoznak. De ha kimennek, és éppen akkor az előfizető gépe is fel tud csatlakozni, akkor bekaphatják. Különben meg új bekötés után szerintem illene kimenni ha az előfizető panaszkodik ingyen is, legalább először.

    Szerintem túl sok új előfizetőt kötöttek be és nem bírja a rendszerük, de persze ezt tagadják.

  • totyax

    aktív tag

    válasz Nagymelák #193 üzenetére

    Mert úgye a fix IP cimért fizetni kell de ha routerrel van fent valaki megszakitás nélkül annak az IP cime állandó és ez nem túl jó a Digi kft-nek.

    Hát szerintem ez ökörség. Az állandó IP cím azt jelenti, hogy akárhányszor internetre csatlakozol, mindig ugyanazt az IP-t kapod. Tegyük fel hogy valaki úgy akar fix IP címet hogy routert használ, legyen. Na és ha áramszünet van, akkor mi van? Akkor kell mellé egy szünetmentes is :) Viszont a szolgáltató eszközeit mondjuk lépcsőházban az elosztószekrényben nyilván nem védi szünetmentes. Aki tényleg azt akarja hogy fixen elérjék, az nem ilyen módszert fog szerintem használni, hanem vagy fix IP-t adó szolgáltatást vesz, vagy valamilyen DNS szolgáltatást vesz igénybe, ahol minden fellépéskor el van küldve az aktuális dinamikus IP.

  • totyax

    aktív tag

    válasz moklys1 #7690 üzenetére

    Megkockáztatom hogy IP alapú mind a kettő, ezért is tudja olcsón kínálni, így ha a telefon szakad, aminek prioritása kéne legyen, akkor az internet a maga nagyobb sávszélesség igényével persze hogy fog szakadni. Ezt persze a digisek soha nem fogják neked beismerni, nekem is hazudoznak szemrebbenés nélkül, kicsit fentebb írtam is (kétféle hibára két külön előfizetőnél szemrebbenés nélkül azt hazudták hogy a központjukból minden berendezés jónak tűnik).

Új hozzászólás Aktív témák