Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pofijanika

    csendes tag

    válasz cof #84656 üzenetére

    Köszi! De nem teljesen értem.
    WiFi-n keresztül három különböző helyen 96/96-ot (közvetlenül a Huawei mellett), 80/85-öt, illetve 93/77-et mértem, ugyanazzal a laptoppal (Intel AC-7265), amivel kábellel is kipróbáltam.
    Az asztali géppel (TP-LINK TL-WDN4800) pedig a következők lettek WiFi-n keresztül: 57/58, 57/90, 55/50, 49/65, 56/67, 58/78, de ez a drasztikus sebesség csökkenés a PC elhelyezése miatt lehet, mert ott mással is ilyeneket mérek. Szerk.: most kicsit áthelyezve a PC-t, azzal is 90 körüli sebességeket kapok.

    Konklúzió (az enyém legalábbis):
    1, a WiFi max sebessége is 100 Mbps, pedig a Huawei is többet bír, nem csak a készülékeim. Ez hogy lehet? A LAN1 és LAN2-be megy kábel a falból, a LAN3-mal és LAN4-gyel is próbáltam Cat5e kábellel, ugyanúgy 94/94-es sebességet kapva.
    2, kelleni fog egy saját router, mert a PC-hez így nem jut el rendesen a jel. A szerelő azt mondta, százas portok vannak a lakásban, és ahova menne a saját router, az ketté van osztva a telefon miatt.

    Szóval a kérdésem még mindig ugyanaz: hogyan érhetem el, hogy rendes sebességeket kapjak WiFi-n keresztül? Új fali csatlakozó, ahová a saját router megy, és még lehet, hogy a falban/padlóban futó kábel is csak Cat5, nem Cat5e? Utóbbit hogyan tudnám meghatározni?
    Bocsi, hogy ha alap dolgokat kérdezek/nem értek, megkérdeztem volna a szakikat is, de rohantak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák