Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adika4444

    addikt

    válasz ubyegon2 #65406 üzenetére

    Hali!

    "ITs-ként fél nap leírások alapján. Nagyszerű! :C:C Aki nem IT-s, szerinted miért nem csinálja meg magának ezeket az általad említett dolgokat? (ez költői
    kérdés lenne)"
    Én azért még is válaszolok rá. Nem az a probléma szerintem, hogy nem csinálja meg. Hanem az, hogy sokszor megy az átkozódás, a xarozás. Kaptam én is hasonló fun_plug barát NAS-t, annyi volt a baja a tulajnak, hogy akkor a kb. 15k-ért vett NAS-nak nem volt tökéletes a torrentkliense. Én meg utánaolvastam, hogy mit lehet belőle kihozni, rátoltam az FFP-t, és a mostaninál jóval gyengébb szinten álltam, de nagynehezen belőttem a transmission-t. Szóval nem az a baj, hogy nem tudja / akarja megcsinálni, hanem inkább az, hogy sokszor jó eszközök átkozása megy, és ha valaki rászánja az időt, még a hozzá nem értő szerint ő a hülye, és várja mint a messiás hogy valami probléma legyen, hogy jöhessen az ő mondta hogy ez egy hulladék című szöveggel... Na szerintem ez a baromi nagy probléma.

    üdv, adika4444

  • solti

    senior tag

    válasz ubyegon2 #65406 üzenetére

    Majd olvasd vissza a hsz-edet, kizárólag ITs emberekről írsz! Tudtad, hogy nem csak ilyenek vannak, remélem......
    ma is tanultam valamit ,köszi :R

    Aki nem IT-s, szerinted miért nem csinálja meg magának ezeket az általad említett dolgokat? (ez költői kérdés lenne)
    költői vagy nem, válaszolok: nem kell megcsinálni. A példám arról szólt, hogy sokszor azok se foglalkoznak vele, akik értenek hozzá. Aki nem ért hozzá az kérjen segítséget. Amire célozni akartam, az, hogy sok embernek igénye sincsen rá, csak fikázza ami van, és ennyi. Szar a nas, szar a szolgáltató (mert szar a wifi), szar a laptop szar minden. Pedig sokszor elég lenne szakembert hívni aki segít (nem Digi,UPC, Telekom stb szerelő), és az megnézi, kijavítja, megcsinálja a dolgokat, jobb esetben még egyéb lehetőségeket is felkínál. Nyilván ez egy szolgáltatás lenne, ami pénzbe kerül, ahogy a dugulás elhárítás sincs ingyen... Anno a 2000-es évek környékén kismillióan jöttek hozzám/hozzánk segítségért, csináltam meg sok embernek a gépét (legalább annyiszor ingyen mint pénzért), de ezek valahogy kikoptak. A gépek úgy-ahogy működnek, és max facebookos segítséget kérnek, de csak kevesen hajlandóak ténylegesen tenni azért, hogy a dolgok jobb legyenek. Inkább szidja, majd kidobja és vesz egy újat (legyen az tv,telefon,laptop, autó stb).
    (talán azt gondolják, hogy mivel fizikailag egyre kevésbé javíthatóak a dolgok, ezért ha valami hibásan működik, az egyből kuka és nem gondolnak arra, hogy a konfiguráció a hibás).

    Na, befejeztem, mert borzasztóan off már az egész;) Az eredeti témára visszatérve: a torrent népszerű a stream még népszerűbb;)

Új hozzászólás Aktív témák