Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz Livius #80337 üzenetére

    Hogy a papírba pontosan mi került azt nem tudom, de nálunk kijött egy muki a Digi-től, hárman körbejártuk a három lépcsőházat, én elmagyaráztam a palinak hogy mi a használható nyomvonal, nekik ez megfelelt (nyilván én ellenőriztem, hogy ezek a nyomvonalat átjárhatóak-e korrekt módon azzal a kábellel, amit használnak), és ennek megfelelően készült el a kivitelezés. Tekintve, hogy a papírban benne van, hogy a nyomvonalat egyeztetik a közös képviselővel, lehet hogy semmi sem került külön a társasházi nyilatkozatba, de az biztos, hogy egyeztetés volt (mivel részt vettem benne), és a szerint készült el a kivitelezés is. Nálunk nem volt gányolás, de az is igaz, hogy a Digi-nek óriási szerencséje volt azzal, hogy a társasház oldalán volt valaki, aki nem csak az épületek felszállóit ismeri, de tervezett már optikai hálózatot is. A másik amit fontos tudni, hogy a Digi nem ás: tehát FTTH területen (oszlopon vannak) csak úgy hajlandóak betelepülni, ha ezt légkábelezéssel meg lehet oldani. Nálunk ez úgy néz ki, hogy az utcai villanyoszlopórl felmentek a társasház első lépcsőházának a tetejére, és onnan a régi lépcsőházi közös antennarendszer felszállóin dugták le a saját kábeleiket, a lépcsőházak között szintén légkábel van.

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák