Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frohman

    csendes tag

    Sziasztok!

    Teljesen új vagyok műholdas tévé kérdésében, de most olyan helyre költöztem, ahol ez az egyetlen megoldás. Digire esett a választásom, mert nincs hűség és relatív kedvező áron tudnak mobilnetet is adni a tévé mellé.
    Viszont ma jól rámijesztett a tőszomszéd...
    Mögöttünk van a háza, közös fallal, tehát tényleg közvetlen szomszéd és hozzá anno nem kötötték be a digit, mondván, hogy nem látja az antenna a műholdat. A digi technikusa a UPC directhez irányította, akikkel én nem szívesen szerződnék, mert 2 évet alá kell írni.
    Ami nekem egyedül furcsa, hogy az ablakunk előtt 5 méterrel van egy ház pár lakással. Ott van 4-5 digis előfizetés. Tehát mi a kettő verzió közt élünk. Mögöttünk 2 méterrel nem kötötték be, szemben 5 méterre meg úgy tűnik gond nélkül. Mi pont háttal vagyunk annak a háznak ahová nem kötötték be, és szemben azzal ahová igen.
    Van valami ötletetek, hogy mire számítsak? Illetve mi lehet az oka, hogy meghiúsul egy ilyen "kiépítés"?
    Kicsit ideges vagyok emiatt, mert igencsak kéne már valami elektronika a lakásba, de nem szívesen kötném le magam két évre sehol...
    Ha bármi tipp, tanács, tapasztalat van, kérem osszátok meg ezzel kapcsolatban! Eddig sosem volt műholdas szolgáltatásom...

    Előre is köszi!

    Where you expect us to go when the bombs fall?

  • Frohman

    csendes tag

    válasz rmartin94 #7842 üzenetére

    Igazából már megrendeltem, valamikor jön a techi... telefonon nem mondtak semmit arról, hogy esetleg nem beköthető, persze nyilván ez úgyis csak a helyszínen dől el. Csak így is majdnem 3 hét mire kijön a szerelő, és ha azt mndja, hogy bukó, akkor megint minimum 10 munkanap mire pl. a UPC techit küld. (és még egyszer mondom, nem szeretném, mert 2 év a hűség)
    Cak igazából én ahhoz a részéhez nem értek, hogy mi hiúsíthat meg egy ilyen dolgot... UPC-nél doglozom, de a "kábelesnél". Műholdas tévére csak annyi a rálátásom, hogy kb. a jég hátán is az van és ezért idegesít picit, hogy most lehet még ez se beköthető...

    Where you expect us to go when the bombs fall?

  • Frohman

    csendes tag

    válasz rmartin94 #7844 üzenetére

    Fa van, de olyan 1,5-2 méterre... hát nem tudom, remélem megoldja a tch. No mindegy, ez úgysem itt a fórumon dől majd el, hanem a helyszínen. Bízom a legjobbakban, köszi az infókat!

    Where you expect us to go when the bombs fall?

Új hozzászólás Aktív témák