Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • v.attis

    őstag

    válasz echterion #6713 üzenetére

    Tedd arrébb a tányért. Ha lenne egy másik ablakod mondjuk ugyanabba az irányba és az pont kiesne a fa takarásából, akkor nyert ügyed lenne, mert akkor gyakorlatilag az antennán semmit nem kellene állítani, csak a konzolt máshova fúrni. Vagyis a jobbra-balra irányt akkor is el kellene találnod majd, de ha azt bejelölöd még most, akkor az nem nagy ügy.

    Egyébként ezt nem értem, hogy 5-6 csatornát fogsz. Ha a digi megy, akkor megy az összes (szerintem). Ha a műhold megvan, akkor minden megvan, nem csak 5-6. Megnézted a jel erősségét az Intelsat műholdon levő csatinál?

    Hogy érthetőbb legyen: Amikor áthelyeztem magamnak az antennát, akkor egy ideíg nem törődtem túlságosan a jel erősségével. 50 és 65 százalék között volt tiszta időben és esőben meg hamar elszállt minden. Aztán nekiestem és beállítottam faszásan, most minden 90% fölött van és esőben is megy rendesen. De amikor szar volt, akkor az összes szar volt! Most meg az összes jól működik! Nem csak 5-6!
    Egyébként a függőleges iránya nem volt jó az antennának akkor. Picit feljebb emeltem és azóta nagyon jó. Pedig elméletileg ahhoz nem nyúltam az áthelyezésnél, a konzolhoz képest ugyanaz volt a dőlésszöge, tehát lehet hogy magától, vagy időjárás miatt mozdult el. Nálad nem állhat fenn ilyesmi?

    Mégvalami: ágvágó olló, amit hosszú fa nyélre lehet rögzíteni és egy madzaggal húzod meg és akkor vág. Nagyanyámnak gyerekkoromban legalább 5 méteres volt ez a szerszám, úgy nőttem fel, hogy azzal játszottam egész nyáron.
    Ilyen: "Ágvágó teleszkópos"
    [link]
    Csak mondjuk ez kurva drága. Kölcsön is lehetne kérni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák