Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tasunkó

    senior tag

    válasz shakuras #7915 üzenetére

    Az egyes után kezdtem a többit nem ismerem,de nagyon jó. Tetszik a látványvilága kifejezetten , olykor festői kompozíciókkal. Annyi hátránya lehet ha az 1 után nagyon pörögsz, ez lehet könyebb lesz, de még nem fejeztem be, nem zavaróan könyebb, de felhasználóbarátabb. Az hogy a leggyengébb résznek mondják, lehet hogy így van, annak csak örülni lehet hogy a többi még ennél is jobb lesz.

    [ Szerkesztve ]

    Kérek egy számot a jútútú

  • Kai_Rong

    senior tag

    válasz shakuras #7915 üzenetére

    Nekem ugyanez a kérdésem volt egy másfél hónapja. Én végül nem skippeltem a második részt, és egyáltalán nem bántam meg, sőt. A hate egy jó része a streamerektől jön, elég sokan beálltak a sorba szarozni a játékot, pedig egyáltalán nem lett rossz. Más mint a DS1, nekem a második rész eleje jóval szenvedősebb volt, elsősorban amiatt, hogy a normál enemy-k nagyon sűrűn vannak lerakva a pályára, nagyon messziről beaggrózhatóak, és a világ végére is követnek téged. A DS1-es "csak elfutok a bosshoz" taktika nem annyira működik, bár ha nagyon akarod, akkor ki tudod üresre pucolni az utat. Minden enemy normál esetben csak 10-szer spawnol, azaz ha 10-szer leölöd, akkor nem jön vissza, akárhányszor is pihensz a bonfire-nél.
    Kevesebb az alap invincibility frame is, illetve külön stat van arra, hogy ezt húzni tudd (mondjuk cserébe a több stat típusért sokkal kevesebb XP-be kerül egy-egy level up). Ha az elejétől fogva pakolsz az ADP statra, akkor nem lesz gondod.
    A legfrusztrálóbb mechanika az elején az, hogy itt a hollowingnak kézzel fogható hatása van: ha meghalsz, akkor csökken a max HP-d, hacsak nem használsz fel rá humanity-t. Lesz rá gyűrű, amit a játék elején össze lehet szerezni, hogy nagyrészt negligálja a problémát, viszont akkor a 4 gyűrű slotodból egy szinte fixen mindig azzal lesz betöltve.
    A hitboxok eléggé offosak, ha ilyen kis szarok vannak előtted (crystal lizard, minidisznó, stb.), akkor baromi nehéz őket eltalálni :D Mondjuk cserébe a nagy dögöket mindenhol is lehet ütni.

    Ha ezeken túl tudsz lendülni, akkor egy nagyon jó élményben lesz részed. Visual concept tekintetében szerintem a legszebb / legkülönlegesebb DS, sztoriban eléggé eltér az első rész csapásirányától, és nekem személy szerint a lore is érdekesebbnek tűnt itt, mint az elődjében. Relatíve nagy szabadságod van a játékban, bármelyik nagy területre el tudsz jutni még a játék legelején, szemben a DS3-mal, ami minden pozitív kvalitása ellenére is csak egy csőjáték. A DLC-k pedig ebben a játékban a legjobbak, mind a három viszonylag hosszú, tele érdekes játékmechanikai ötletekkel és emlékezetes ("nehéz") bossfightokkal. Ne hagyd ki, egy végigjátszást legalább megérdemel.

    PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

Új hozzászólás Aktív témák