Új hozzászólás Aktív témák

  • bélanéni

    őstag

    válasz FoxiestFox #6814 üzenetére

    Én is úgy látom, hogy a 201x-es években az volt jellemző, hogy a vas jóval megelőzte a grafikai értelemben vett szoftver-technikai fejlődést, most viszont a 2.5k / 4k felbontás és az RTX "erőltetésével" jócskán megszaladtak az árak. Mi az hogy egy jó erős közepes új kártya 350.000 Ft? Értelmezhetetlen. Tisztán emlékszem 2009. elején a 4870-em kb 49.000-ért(!!!) vettem, kb debütkor megvettem, brutál jó kártya volt, az akkori asszem 2. legjobb. Nyilván nem az euro / Ft arány eltolódása okozza ezt a szintű emelkedést. Akkor az volt a felállás, hogy a 4870 kb felesleges kártya volt, bőséges tartalékokkal a jövőre nézve, most meg az van, hogy a 3070-et nyugodtan nevezzük "alap" kártyának, ha minőségi 2.5k / minimum 60Hz-en akarsz játszani high-end game-ekkel (pl. CP2077 de sorolhatnánk), és korántsem biztos hogy 2 év múlva is mindent "vinni" fog kimaxolva. HA MÁR 350.000-et költ az egyszeri vásárló (egy komplett gép 10-12 alkatrészéből egyetlen alkatrészre), elvárná hogy jövőálló legyen, de sajnos még abban sem lehet biztos, hogy a decemberben(??) megjelenő CP2077 is stabil 60fps-el fog menni mondjuk 2.5k-ban RTX mellett. (RTX nélkül meg EGYELŐRE minek ilyen kártya?). Szerintem gáz. Ez most valahogy egy ilyen átmeneti állapot, az RTX véleményem szerint igencsak gyerekcipőben jár egyelőre.

    És igen, az abszolút lényeget leírtad: MOST nextgen kártyát venni szerintem egy az egyben kidobott pénz.

    Azzal viszont nem értek egyet, hogy a nexgen konzolok (Series X , PS5) jócskán le vannak maradva. Némileg igen, ez mindig is így volt. De a tisztességes PC / nextgen konzol árak aránya jelenleg köszönőviszonyban sincs a teljesítményük / általuk nyújtott élmény arányával.

    [ Szerkesztve ]

    Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

Új hozzászólás Aktív témák