Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mepet

    addikt

    válasz Cthulhu Dawn #31410 üzenetére

    Egy-két kivételtől eltekintve minden cimborám kapott alaphangon egy-kettő egészséges szülői pofont gyermekkorában és egy öngyi meg egy idegbeteg sincs köztük... (Na jó idegbeteg van, de azt a kormány meg a melóhely intézte neki, nem a szülei.)

    A sok okos előttünk szóló fiatal elméletben simán kicsengetne hetente 200ezret a gyereke hobbijára (csúnyábban fogalmazva szenvedélybetegségére). Gondolom ezt a havi (jó esetben) 200ezres fizetéséből...
    A mai gyermek generáció ezek szerint hogy a pillanatnyilag kedvenc játékához in-game itemeket vegyen, azzal zsarolja a szüleit, hogy idegösszeomlást játszik, meg öngyilkossággal fegyeget.
    És ha a suliban valóban megverik? Szerintem az 1000*-es sokkhatás egy fogadáson veszítéshez képest, főleg úgy, hogy mivel gyerek, így nem lehet képes felfogni, hogy mekkora értéket képvisel az elveszített pénzösszeg, mivel sosem dolgozott meg érte... Szóval, ha ne adj isten megverik a suliban, akkor tömeggyilkos+öngyilkos lesz szerintetek? Vicc...

    Az ilyen hulladék gyermekeknek szerintem bőven nem elég egy pofon. Én kapásból eladnám a gépét, elvenném a telefonját, a zsebpénzét és áramtalanítanám a szobáját...

    Példával illusztrálva, hogy miért tenném: középsulis koromban még simán előfordult, hogy éjszaka (éjfél után) szólt édesanyám, hogy mostmár lefekvés. Ha nem reagáltam megfelelően, akkor lenyomta a kismegszakítót, kulcsrazárta a villanyóraszekrényt és visszafeküd aludni. Anno utáltam ezért. Viszont ma nem tartanék ott, ahol, ha nem teszi, mert akkor kialvatlanság miatt nem tudtam volna teljesíteni az iskolában és nem vettek volna fel az egyetemre. Ma már tisztelem ezért édesanyámat.

    Bocsi, tudom, hogy ez nem gyereknevelés topic, de az az igazság, hogy totál ledöbbentem néhány gyermeteg hsz-en.

    [ Szerkesztve ]

  • hemaka

    nagyúr

    válasz Cthulhu Dawn #31410 üzenetére

    En is kaptam, tesom is kapott, haverok is kaptak. Meg is lett belolunk valaki, nem lettunk debilek, sorozatgyilkosok,de ongyilkosok sem. Neveles kerdese az egesz, kicsit tul vannak vedve a mai gyerekek, ez itt a problema.

    De reszemrol tema lezarva, amugy sem tartozik ide kicsit sem.

Új hozzászólás Aktív témák