Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz chab7 #168 üzenetére

    No, megy ez!

    A wifi ikon nálam egyben a jelerősséget is mutatja, lehet hogy csak módosítottak valamit a KDE-n, ami csak új telepítéskor jön be magától.

    A nepomukot az kapcsold ki, mert csak kaparja a vinyót és tölti meg a HDD-t. A kikapcsolás után a /home/felhasználóneved/nepomuk mappában (ez rejtett mappa) töröld ki a legnagyobb méretű állományt, ez az, amit létrehozott. Debian alatt korábban nálam ez gigabyte fölé hízott pár hét alatt.

    Valamint csináld meg azt az egy-két dolgot, amit az fstab kapcsán írtam a Debianos topicban, meg van egy előtöltő csomag, a preload, azt is érdemes feltenni. Parancs: ccr preload

    Van graf. csomagkezelő, de éppen most cserélték le a korábbi Appset-QT -t az Apper programra, mert nem felet meg a Charka igényeinek. Azt hiszem csak a következő kiadástól lesz alapértelmezetten része a rendszernek az Apper, de felrakhatod Pacmannal.
    Egyébként az atombiztos módszer a Pacman használata, csomagokat meg a Chakra oldalán a packages résznél keresni.

    Megírod a wifis tapasztalatidat a fórumukba, vagy dobjam be én?

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák